Je korčuľovanie dobrá fyzická a športová aktivita? Áno, je!

0
2514
Zdroj obrázka: Microgen / Shutterstock.com

Letné prázdniny sú v plnom prúde, rodiny sa pripravujú na dovolenky a ľudia, ktorí ostanú doma si budú vychutnávať teplé letné počasie. Ak hľadáte teraz na leto nejaké nové hobby alebo len chcete skrátka skúsiť niečo nové, môžete si vybrať aktivitu, ktorá vás na jednej strane bude baviť a na druhej si pri nej zacvičíte, čím podporíte svoje telo.

Korčuľovanie je skvelé fyzické cvičenie, ktoré v sebe ukrýva viac, než sa na prvý pohľad môže zdať. Na to, aby ste mohli korčuľovať, potrebujete len jednu vec – kolieskové korčule. Na tom, aké si dáte tričko a šortky vôbec nezáleží.

Prečo by ste mali zvážiť korčuľovanie ako možnú novú letnú aktivitu?

1.Je to skvelé kardio

Pod slovom kardio si možno mnohí predstavia náročné cvičenie, pri ktorom sa človek tak akurát poriadne spotí. Pri korčuľovaní si však ani neuvedomíte, koľko kilometrov ste už prešli. Korčuľovanie je skvelé kardio cvičenie, a zároveň aj cvičenie, ktorým zlepšujete svoju vytrvalosť. Vďaka tomuto kardio cvičeniu dokážete spáliť nemalé množstvo kalórií, čo je výhodou najmä pre tých, ktorí majú za cieľ schudnúť.

2.Posilňujete svoje svaly

Hoci si ani nevšimnete, počas korčuľovania pracujete so svojimi svalmi. Práve svaly na nohách vám pomáhajú držať pri korčuľovaní potrebnú rovnováhu a stabilitu. Posilňujú sa najmä vaše svaly na stehnách a lýtkach. Môžeme preto povedať, že korčuľovanie je skvelé cvičenie na nohy.

3.Je to cvičenie s nízkym dopadom

Práve preto, že je korčuľovanie cvičením s nízkym dopadom, mnohí ľudia ho uprednostňujú pred behaním. Korčuľovanie nezaťažuje kĺby, takže môžete prejsť aj veľkú vzdialenosť bez toho, aby vás večer boleli kĺby.

Ak ešte nemáte vybraté korčule, navštívte stránku Sportrysy.sk, kde si budete môcť vybrať korčule spomedzi dámskych, pánskych a detských. V prípade, že ste začiatočník, na stránke nájdete aj chrániče a prilby.