Hľadá sa majiteľ 2 miliónov dolárov. Cenný šek aj doklady skryl vo vozni metra

0
1341

V španielskom Madride pri kontrole a hľadaní príčiny nezatvárania dverí jedného z vozňov metra našiel zamestnanec dopravy naozaj neobyčajný nález. Keďže mal vozeň problém, odstavili ho do depa, kde v dutine dostupnej od sedadiel našiel hnedú náprsnú tašku. Tá obsahovala vodičák muža z Kalifornie, niekoľko kreditiek a šek na jeho meno v hodnote dvoch miliónov dolárov. Zatiaľ je to najdrahší nález hodný do krabice „straty a nálezy“ tohto roka.

Priveľa otáznikov
Kým sa polícia snaží vypátrať, o koho mohlo ísť a či vôbec ešte žije, pre nezainteresovaných zostáva záhadou, ako je možné skryť takýto obnos peňazí a nehlásiť sa k tomu? Alebo šlo o scénku ako vystrihnutú z akčného filmu, kde pri úteku a záchrane vlastného života peniaze kryté šekom ukryl aj s dokladmi? Boli vôbec doklady pravé? Otázne je ale aj to, prečo šek rovno aj s dokladmi? Tradične mnoho otáznikov, ako to už pri záhadách býva.

2 milión dolárov predstavujú 1,5 milióna EUR. Bežnému Slovákovi by tieto peniaze určite veľmi chýbali. Ako dlho by vám trvalo minúť takýto balík a čím by ste začali?