Ďalší podvod na Facebooku: stránka profituje na fotografii chorého dieťaťa

0
2986

Podvod na Facebook, zdieľanie fotografieKaždý mesiac nachádzame nové a nové prípady zvráteného marketingu, s ktorým sa snažia získať podvodné stránky čo najviac popularity. Na Facebooku sa v určitom smere popularita nahrádza pojmom viralita. Čím viac je príspevok zdieľaný a „lajkovaný“ tým viac prináša v konečnom dôsledku viralitu, ako aj zisk.

To, čo drzo predvádzajú tieto stránky sa však len tak bežne nevidí. Fotografiu chorého dieťaťa, ktoré trpí vážnym ochorením pokožky, táto stránka zneužila. Absurdne vymyslené pokyny, ktoré majú dieťaťu pomôcť, kážu o lajkovaní a zdieľaní tejto konkrétnej fotografie.

Neexistuje spôsob, ako by mohlo byť toto dieťa podporené slovenskými alebo českými bezcennými stránkami na sociálnej sieti. Zvykli sme si na rôzne podvodné zbierky, ktoré sľubujú jeden dolár za jeden lajk, no o modlitbách je reč len málokedy. Napriek tomu suverénne stránky uvádzajú doslova nechutný absurdný text:

Prosím nepřehlížejte !! On potřebuje Vaše modlitby
1 Like -> 1 Modlitba
1 Sdílení -> 2 Modlitby
Like -> • Nejkrásnější teenegeři FB
IGNORUJÍ POUZE TI , KTEŘÍ NEMAJÍ SRDCE !!

Podľa tejto stránky je modlitba nahraditeľná jediným kliknutím, čím sa za toto dieťa pomodlíte. Stránky vyžadujú, aby nebola fotografia prehliadnutá. Samé však vyžadujú like na svoju stránku. Za nechutné sa dá považovať aj posledné vyjadrenie v poslednom riadku, ktoré vás obviňuje, že ste bez srdca, ak vec ignorujete. Tak toto je vrchol.

Kde je pravda?
Fotografia je stiahnutá z internetu a pochádza z príbehu dievčaťa, ktoré je dnes na prahu puberty. Vážne kožné ochorenie jej skomplikovalo zásadne život. Fotografia z jej útleho detstva sa nachádzala pôvodne v odborných časopisoch a médiách. Po rokoch sa k nej dostala stránka s neznámym autorom, ktorá sa rozhodla profitovať na nej zákerným podvodom. Dieťa na nej je niekoľko rokov staré, modlitba cez Facebook je absurdným tvrdením a stránky týmto spôsobom získavajú na ľuďoch popularitu. Množstvo ľudí podľahne a tomuto zvláštnemu príbehu verí. Len v tejto chvíli sa modlí až 4773 ľudí a ďalšie dve modlitby venovalo 1908 ľudí. Prekvapivý je opäť počet ľudí, ktorí tomu uverili a chcú pomôcť.

Na videu: pozrite si toto video na portáli Youtube, kde je príbeh dievčaťa zachytený podrobnejšie. Ide približne o 31. minútu, kedy sa objaví aj spomínaná fotografia.

Vážne ochorenia detí sú témou, ktorej sa venujú odborníci od počiatkov medicíny. V súčasnej dobe však aj napriek pokroku medicíny objavujú nové a nové druhy ochorení, deformácií a poškodení. Zdroj tejto fotografie v dnešnom podvode, ako aj mnohé iné vážne vrodené problémy sú zachytené na fotografiách na odkaze nižšie. Vzhľadom na vážnosť niektorých ochorení zachytených na fotografiách je možné hovoriť o obsahu nevhodnom pre slabšie povahy. Článok s fotografiami nájdete na tomto odkaze.