Egyptský prezident odstúpil, a bohatší než Gates

0
1548

Titulka sa zmenila. O 17 hodine dňa 11. februára tlmočia ostatní správy zo CNN. Husní Mubarak odstúpil. Tak predsa sa svet dočkal a Husní pochopil, že nemá cenu zostávať. Zvyšok článku už je len ranná verzia, ešte z doby, keď sa o niečom takom ani nechyrovalo.

Pôvodný článok:
Článok z rána niesol titulku: Egyptský prezident zostáva, a bohatší než Gates od 09:00 do 17:00
Husní Mubarak, podľa niektorých zdrojov dokonca človek bohatší než je samotný Bill Gates, neodstúpi. Mieni zostať pri moci, čo odsudzujú niektoré krajiny a samotný Barack Obama mu odporúčal vyhovieť požiadavke národu už viac než pred týždňom. Husní Mubarak neodstúpi, hoci vie že svojej krajine teraz len ubližuje. Absurdné rozhodnutie, ktoré v krajine vyvolá ešte väčšie problémy je zrejme z jeho hlavy. Niektoré právomoci odovzdáva viceprezidentovi Sulajmánovi. Aj keď sľúbil, že už sa nebude uchádzať o funkciu hlavy krajiny, ani toto vyhlásenie nedáva zmysel, keďže je prezidentom už dve desaťročia. Muhammad Baradej, opozičný vodca, vyhlásil, že Egypt (presnejšie hlavné mesto a sídlo vlády Káhira) zažije ešte horšie katastrofy, keďže Husní Mubarak mieni zostať. A prečo na začiatku článku píšem, že je vraj bohatší než Bill Gates? Svetové médiá uviedli, že Husní Mubarak ako egyptský prezident vraj predkladal celé roky firmám, ktoré v Egypte investovali, svoje osobné číslo účtu. Tam mu chodili nehorázne provízie. A nie len to. Medzinárodný obchod, zmeny zákonov, úľavy a cestičky ku peniazom na sto spôsobov. Majetok samozrejme nemôže priznať. Jeho krajina hladuje, on si kraľuje. To že jeho ľud nemá niektoré sféry rozvinuté a jeho krajine predsa len chýbajú v rôznych odvetviach peniaze ho absolútne nezaujíma a naďalej verí, že všetko bude v poriadku, on zostane pri moci a ľudia sa v pokoji rozídu domov. Jeho obaja synovia sú taktiež miliardári. Rodina vlastní obrovské majetky v Egypte, v Londýne, v New Yorku aj v Los Angeles. Viz.

Nedá mi nedoplniť k Hurghade
V Hurghade je naďalej pokoj. Nejaké videá, čo sa objavili na webe zachytávali jediný deň a to i tak sa protesty nikde nerozšírilim nešlo o žiadne rabovanie a je tam skrátka pokoj. – Ďakujem za príspevok od nemenovaného komentujúceho, ktorý ma obvinil, že ma financujú cestovky. Na to, aby som vedel o situácií v Hurghade mi stačí desiatka priateľov pracujúcich vo sfére zdravotníctva, stavebníctva aj gastronómie. Ak mi každý jeden potvrdí, že v Hurghade je pokoj, sú prekvapení z toho, čo sa u nich deje a nevedia o žiadnych problémoch, tak to má naozaj stačiť. Dokonca sa odtiaľ vrátia ľudia, ktorí Hurghadu prešli za celý týždeň niekoľko krát celú a situácia bola bezchybná – po tom všetkom nemôžem napísať, že je v Hurghade nepokoj. Jedna pani nedávno vraj v televízii vyhlásila že Z Káhiry je do do Hurghady na skok. Chcel by vidieť skok tejto pani. Prekvapili ma informácie o probléme so zásobovaním v obchodov v Hurghade. Prekvapilo ma to a tak som si vyžiadal pár fotografii z Hurghady z akéhokoľvek obchodu. Známa zbehla do obchodu a do hodinky boli fotky u mňa. Tak takýto problém majú v Hurghade so zásobovaním. Hladujú nie len poslední dovolenkári, ale aj samotní Egypťania

Zásobovanie v Hurghade
Zásobovanie v Hurghade
Zásobovanie v Hurghade

PS: ak sa zastávam Hurghady, nie je to preto, aby som prikázal všetkým sa nebáť a cestovať tam. Snahou je len vyvrátiť tie bludy, ktoré svetové agentúry a médiá opakujú (najmä pred týždňom a dvoma), ako veľmi zle sa žije v turistických letoviskách a pani, ktorá vyhlásila, že Hurghada je tesne vedľa Káhiry by si mohla pozrieť mapu, aspoň raz. Je to minimálne prekrásnych 6 hodín cesty. Je od niektorých miest naozaj trúfalé hovoriť o rabovaní a nepokojoch aj v Hurghade. Na šťastie majú v posledných dňoch ľudia rozum a uvedomujú si, že situácia v Hurghade je naozaj pokojná. Za to v Káhire sa niet čomu diviť, keď Hnus… pardón… Husní Mubarak nechce a nechce odísť. Nemá už dosť tučné konto?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ