Dopravný kolaps na západnom Slovensku a vodiči na cestách

0
1146

Už vodič sused z nočnej krútil hlavou na chodbe, nech si rozmyslíme, či deme autom, či nie. V hlavnom meste zápchy na každom kroku, na D1 smerom na Žilinu kolaps ďalší, v niektorých dedinkách ani nehovoriac. Dnes uzavreli hraničný priechod Svrčinovec, obec je dokonca čiastočne bez pitnej vody a napríklad časť najbližšie pri štátnej hranici Svrčinovec – Zatky s tým má teraz najviac problém. V noci nasnežilo aj 20 cm nového snehu a tak sa dal očakávať kolaps. Na strednom a severnom Slovensku bolo samozrejme snehu viac. Priveľmi tomu nepomáha ani fujavica a neustály vietor.

D1 odstavuje kamióny
Na D1 smerom na Žilinu v úseku v blízkosti Nového mesta je zápcha. Kamióny odstavujú do ľavého rýchlejšieho pruhu a stoja. Autá v pravom jazdnom pruhu sa posúvajú len pomaly. Kamióny, ktoré sa dajú, odstavujú na záchytné parkoviská. Rýchlo sa nepostupuje ani pri jazde po D1 smerom do hlavného mesta. Tesne pred mestom bolo nadránom zdržanie niekoľko desiatok minút až hodina.

Ulice Bratislavy
Rôzne úseky, ktoré sú často problematické nesklamali ani tentoraz. Svoj prívlastok problematické si zaslúži mnoho z nich. Kruháč vo Vrakuni, úsek zo Šamorína cez Dunajskú Lužnú, ulice Vajnorská, Zahradnícka, nehovoriac o situácií v Petržalke, ktorá bola dnes a zrejme stále je naozaj katastrofálna. Na Astronomickej ulici vpálilo tmavé vozidlo, teraz už neidentifikovateľnej značky do autobusu zrejme linky 78. K rôznym ťukancom však bolo možné prísť po celej Bratislave. Niektoré úseky a konkrétne jazdné pruhy vyťaženejšie než tie v protismere, čím myslím úseky smerujúce do centra mesta, boli zľadovatené a tak boli zbrzdení mnohí vodiči. Vodič z Dunajskej Stredy na staršom aute napríklad tvoril veľkú kolónu na Hradskej ceste až po Ivánsku, o ktorej dokonca informovali v rádiu. Len čo sa väčšine z kolóny podarilo previnilca predbehnúť, bol dôvod kolóny jasný a tiež bolo úplne evidentné, že vodič posúvajúci sa možno desiatkou má buď letné gumy, alebo dlho za volantom nesedel.

Opäť blázni nepoznajúci svoj pruh
Na Záhradníckej ulici sa klasicky dnes ráno dialo to, čo tam je na dennom poriadku. Blázni, ktorí nepoznajú svoj pruh si urýchlia svoj postup tým, že prejdú do pruhu odbočovacieho a len čo sa krásny kus posunú, už sa tlačia a riskantne obmedzujú aj ohrozujú vozidlá, pred ktoré sa silou mocou tlačia. Dnes sme zažili vodiča z galantského okresu na červenom aute, ktorý sa pred semaforom natlačil dopredu. Bez toho, aby mal čo i len trochu svedomia. Desiatky vodičov pred ním úplne zbrzdili pruh tých, ktorý chceli ísť rovno, pritom vždy išlo o niekoho, čo bol pôvodne za vami. Oveľa viac surovo to pred nás vpálil vodič o 30 sekúnd po červenom aute na čiernom luxusnom vozidle. Jeho reakcia na trúbenie bola charakterizovateľná ako, že má všetko na háku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ