Karneval v Benátkach, zážitok z masiek, farieb a zábavy

0
4040

Benátsky karneval s takmer 900 ročnou tradíciou začína 58 dní pred Veľkou nocou. Tohtoročný benátsky karneval, ktorý oficiálne trvá už od 11. februára, opäť tradične priláka tisícky návštevníkov z celého sveta. Začal v podstate presne o 10:00 kedy sa vydal maskový sprievod po stopách Cassanovu.

Milovníci tradičných kultúrnych slávnosti a svetoznámych akcií si tu opäť prídu na svoje. Celý karnevalový sprievod sa tiahne od Tronchetta až po námestie sv. Marka s bazilikou Sv. Marka. Práve toto miesto je jendo z najznámejších v Benátkach vôbec. Kam sa pozriete, tam sú ľudia v maskách, stretávajú sa dospelí, mládež, cudzinci, bohatí aj chudobní. Masky od výmyslu sveta sú v ponukách predajcov, stánkarov, ale aj špecializovaných obchodíkov. Kostýmy, masky, vejáre, klobúky, či rôzne druhy šperkov stoja od najnižších cien až po státisícové sumy. Aj v prevedení masiek sa zbehlejší orientujú lepšie, je rozdiel umelá maska a prírodné materiály. Mnohé z nich pritom vyžadujú precíznosť ručnej práce. A byť na karnevale a neodniesť si odtiaľ nejakú masku, či suvenír, to je ako nebyť na karnevale vôbec.


Kluby, hotely a paláce
Inou kapitolou o benátskom karnevale sú jednotlivé akcie, ktoré celé dva týždne fungujú a ponúkajú buď štandard, alebo vysoký luxus. Hotely a paláce v meste na vode usporadúvajú rôzne akcie, tanečné bály, večierky. Sú to však aj kluby a bary, v ktorých je počas konania karnevalu zábava. Plesy pre verejnosť, ako aj plesy pre pozvaných.

Už dnes si však môžete naplno vychutnávať atmosféru karnevalu v Benátkach. Hudobné vystúpenia, interpretov, či kapely, ale aj divadelné scénky a podobne.
Oficiálne stránky karnevalu: http://www.carnevale.venezia.it/
Cestovateľské stránky o Benátkach: http://benatky.cestovanie.biz
Pár ďalších fotiek: www.facebook.com/zaujimavosti