Dnes ubehlo 11 rokov od pádu dvojičiek, ľudia stále umierajú

0
1447

world trade centerHoci od obrovského nešťastia na Manhattane, kedy vpálili dopravné lietadlá do dvojičiek a rozpútali tak III. svetovú vojnu, dnes ubehlo 11 rokov, obete si toto nešťastie berie každým dňom. Americké médiá prichádzajú so šokujúcimi správami. Všetci americkí hrdinovia, za ktorých mala americká verejnosť všetkých policajtov, požiarnikov a armádu pomáhajúcu s odpratávaním sutín a zapojených do záchranárskych prác v nasledujúcich rokoch po nešťastí čakali viaceré zdravotné problémy. U ľudí, ktorí sa priamo zúčastnili nasadenia priamo v dejisku nešťastia sa v nasledujúcich rokoch prejavilo množstvo druhov rakovín, problémov s dýchaním, s krvou, ak nehovoríme o duševných chorobách, ktoré si taktiež vyžiadali svoju daň. Množstvo požiarnikov a policajtov v New Yorku stratilo svojich kolegov práve vďaka rakovine a vážnym zdravotným problémom.

Prach, azbest a ťažké kovy
Pri páde dvojičiek Svetového Obchodného Centra (World Trade Center) sa do vzduchu dostalo niekoľko ton prachu. S prach pozostávajúci z muriva, z veľkého množstva azbestu a rôznych ťažkých kovov a z horiacich splodín zvyškov paliva a rôznych horľavých častí spôsobili doslova smrteľnú kombináciu. Napriek variovaniam mnoho dobrovoľníkov podcenilo zdravie. Nešťastie zasiahlo služby (záchranári, polícia, hasiči, ale aj armáda) ako aj verejnosť. Množstvo ľudí chcelo toto nešťastie vidieť na vlastné oči. Riskovali aj novinári. Podľa dostupných zdrojov je obetí, alebo vážne chorých na následky 11. septembra viac ako 20 000.

11. september 2001
V tej chvíli chcela celá Amerika pomôcť. Mladí, aj starší, každý chcel prísť a pričiniť sa nie len s pomocou priamo na mieste, ale nábor do armády zaznamenal vysoký záujem. Mnoho z mladých mužov chcelo pomstiť svojich bratov, rodinu, priateľov, ktorí zahynuli na mieste. Objavili sa dobrovoľníci, čo chceli pomôcť s odpratávaním neporiadku po nešťastí. Prach zo sutín pri páde dvojičiek sa dvíhal do obrovskej výšky a vietor ho zavial na veľké vzdialenosti. Aj týždne, či mesiace po nešťastí sa ho dalo nájsť veľké množstvo v rôznych zákutiach, štrbinách v chodníkoch, medzi budovami, na strechách a úplne sa ho New York nezbaví ešte niekoľko rokov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ