Čo by ste mali urobiť už dnes?

0
1567

co robit

Pozná to určite každý z nás. Každodenné povinnosti, ktoré sú tým „nutným zlom“. Vysávanie, pranie, umývanie riadov… Povedzme si úprimne, málokto má v týchto činnostiach záľubu. Ale, našťastie, existuje veľa vecí, ktoré sa dajú robiť hoci aj každý deň a nikdy vás to neomrzí. A potom je tu druhá kategória – činnosti, ktoré možno nie sú príjemné, ale nie sú až tak strašné a majú veľký zmysel. Samozrejme, každý má tú svoju „topku“, tu je teda pár z nich.

Detox šatníka

Len si predstavte, aké by to bolo siahnuť každé ráno do upratanej skrine, kde sú presne len tie kúsky, ktoré naozaj nosíte. Žiadne sentimentálne oblečenie z vysokej (och, v tomto svetri som bola na rande s tým perfektným týpkom z druhej skupiny), extravagantné úlovky zo sekáča (tie leopardie minišaty a cyklámenovú bundu s volánmi si určite oblečiem na crazy retro party), alebo „žmolkový“ rolák, ktorý vám je ľúto vyhodiť, lebo… Nehovoriac o všetkom tom oblečení, ktoré si nechávate „keby niečo“. To keby niečo sa väčšinou nikdy nekoná a vám sa poličky prehýbajú pod náporom zbytočného oblečenia. Vezmite veľké plastové vrecia a bez milosti tam nahádžte všetko, čo ste na sebe nemali aspoň rok. Pravdepodobne si to už neoblečiete. S vrecom šup do najbližšej charity, kde možno ten váš sentimentálny sveter niekoho poteší. A vy sa domov vrátite so skvelým pocitom a s minimalistickou skriňou, ktorá vám spríjemní ráno svojou prehľadnosťou.

co robit

Týždenný plán

Áno, ľudia to naozaj robia a mali by ste aj vy. Na konci každého víkendu si skúste sadnúť s diárom v ruke. Či ste fanúšikom toho v mobile, alebo ostávate verný papierovej klasike. Naplánujte si jedálny lístok, týždenné nákupy, upratovanie, kávu s kamoškami, návštevu banky či pošty, rôzne opravy, výlety, fitko… Skrátka všetko, čo vás daný týždeň čaká. Keď svoje plány uvidíte napísané, dostane to nový rozmer. Už to nezostane len tak v myšlienkach, odkiaľ to môže všetko rýchlo zmiznúť. Napísaním sa minimálne o kúsok viac prinútite k naplneniu tých menej príjemnejších úloh a zase uvidíte, aká príjemná chvíľa vás v ktorý deň čaká. A niet nad ten pocit, keď si všetky splnené plány vyškrtávate a viete, že je to za vami. Dá vám to pocit zadosťučinenia a budete vedieť, že svoj čas a život máte v rukách jedine vy.

Napíšte si denník

Možno si myslíte, že písanie denníka je len pre večne zasnívaných intelektuálov. Váš denník nemusí byť plný veršov či lyrických opisov prírody. Ide to aj pragmaticky. Podarilo sa vám niečo výnimočné? Dosiahli ste úspech? Alebo bol dnes úplne krásny, slnečný deň a vás to neskutočne nabilo pozitívnou energiou? Keď si spíšete všetky príjemné okamihy, alebo aj tie nepríjemné, vaša hlava sa tým prevetrá a usporiadate si myšlienky. A keď nebudete mať niekedy práve najlepší deň, začítajte sa do opisov svojich skvelých dní a hneď bude svet krajší. Uvidíte!

Vyskúšajte aspoň jednu z týchto troch vecí a  určite vás to inšpiruje k ďalším, na ktoré by ste si možno len tak netrúfli.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokRecenzia filmu: Zootropolis
Ďalší článokAko nebyť mainstream?
administrátor stránok, autor článkov o rôznych zaujímavostiach zo sveta zábavy, vedy, zistenia a akcie...