Ako nebyť mainstream?

0
2039

mainstream

Táto otázka možno nedá spávať mnohým. Niektorí sa počas bezsenných nocí stali hipstermi s dlhou bradou, raw koláčom v jednej ruke a domácou bio limonádou v druhej. Lenže doba pokročila a „hipsterstvo“ je už mainstream. Ako teda vyčnievať z davu? Úplne normálne. Doslovne.

Jedzte, čo vám chutí.

Nie to, čo sa bude perfektne vynímať na Instagrame a nie to, čo je trendy. Ak vám raz nechutí sójové mlieko, či kelový šalát s bezlepkovým pečivom, tak ho vážne nejedzte. Vychutnajte si po dlhej dobe buchty na pare, obyčajné špagety s dobrým syrom alebo rybaciu nátierku. Ale ak vám neuveriteľne chutí aj všetko to bio-eko-raw, tak prečo nie?

Káva v obyčajnej kaviarni

Skúste malý experiment. Choďte do kaviarne, ktorá sa vám možno nezdá až tak veľmi moderná a alternatívna. Skúste niečo úplne obyčajné. Nájdite kaviareň, o ktorú nie sú opreté retro bicykle a nábytok nie je vyrobený z paliet. Objavte lokálne miesto, kde sú tí najobyčajnejší ľudia a dajte si bežnú kávu. Možno nie je taká tip-top plantážová, ale táto zmena môže byť nakoniec celkom príjemná.

Aby to nebolo ladené príliš „anti-hipstersky“, tu je pár tipov pre všetkých.

mainstream

Čítajte!

Dnešná uponáhľaná doba málokedy dovolí si len tak sadnúť a začítať sa do knihy, preniknúť do iného sveta. Málokto sa dokáže odstrihnúť od všetkých povinností a otvoriť knihu. Komu sa to podarí, nevídane zrelaxuje, načerpá inšpiráciu a užije si čas v tichu, s občasným šuchotom papiera pri otáčaní stránok.

Napíšte list

Tak toto už dnes nerobí naozaj takmer nikto. Jasné, zaberá to viac času a námahy ako klikanie na klávesnicu alebo displej, ale má to omnoho vyššiu hodnotu. Len si predstavte, aké by to bolo dostať list. Na ozajstnom papieri, ktorého sa vlastnoručne dotýkal pisateľ. Vidíte jeho autentické písmo, možno sem-tam škrt či chybičku. Tak začnite! Vezmite papier, pero a niečo napíšte. Vložte na papier myšlienky, ktoré sú pre vás cenné a dajte ich niekomu blízkemu. Alebo list hoďte hoci do náhodnej schránky a urobte tým niekomu krajší deň.

Deň offline

Ďalší experiment. Odhláste sa zo všetkých účtov, vypnite WiFi. Aký asi bude váš deň? Možno pre vás bude chvíľku čudné to, že nič nepípa a nebliká, ale večer zistíte, že ste prežili aj bez sledovania nástenky vašich priateľov, komentovania fotiek či čítania správ. Takýto detox vám raz za čas neuškodí a uvidíte, že sa po celom dni budete cítiť spokojnejšie, nezávislejšie a odľahčenejšie.

Samozrejme, je ešte mnoho vecí, ktoré je možné robiť inak ako masa ľudí okolo. Robte to, čo vás naozaj baví, prezentujte názory, ktoré vás vystihujú (nie tie, ktoré sú blízke všetkým ostatným), skúšajte novinky a nebojte sa zmeny!