Článok Markízy o neschopných internetových hviezdach ľudí nahneval

0
1950

Článok na stránkach televíznych novín TV Markíza pobúril Slovákov. Text, v ktorom autor Roman Ruttkay píše o ľuďoch, ktorí sa stali na internete slávni vďaka neschopnosti totiž nemá nič spoločné s neschopnosťou. Medzi terčami tejto podivnej úvahy sa objavil aj Mark, ktorý naspieval pesničku v slovenčine pre svojich študentov na Slovensku v rámci zábavy a o slávu mu ani nešlo. Komentáre pod článkom sú výrazné, ba dokonca sú medzi nimi vulgarizmy. Takmer všetky komentáre sa totiž začali výrazne zastávať mladého amerického učiteľa a tiež sa tam objavilo niekoľko slovných útokov. Je pravdou, čo sme si aj u nás už priblížili, že Markove pohnútky vyrobiť toto video boli len čisto zo zábavy a malo byť určené len jeho priateľom a žiakom na Slovensku. Tých však tešilo, že sa kvôli nim pokúsil naučiť niektoré slovenské slová a tak video zdieľali ďalej. (Mená na ilustračných snímkach zo spomínaného článku sú pre každý prípad skryté.)

Fejsbuk komentáre na webe Markíza

Faktom je, že autor článku na Televíznych novinách nemá absolútne ani poňatia nič o zákulisí výroby tohto videa a dôvodov jeho vzniku. Označenie „neschopnosť“ v tomto prípade nemá ani logiku a samotný Mark je z tohto článku sklamaný. Dosť kontrastovo potom pôsobí iný článok na stránkach TV Markíza, presnejšie v časti pripravovanej Superstar. Tam hodnotia, že by mohol zabodovať na niektorom z castingom a konštatujú, že je veľká škoda, že o castingu nevedel. Tento článok jeho video už neuráža. Dobre, že tak nespravil.

Fejsbuk komentáre na webe Markíza

Zaujimavosti.net a spojitosť s prvým článkom
Asi by sme sa ani do dnešného článku nepúšťali, keby sme od vás nedostali 11 emailov a niekoľko správ na Facebooku. Autor článku na Televíznych novinách totiž spomína aj poľského šialenca Gracjana, o ktorom sme len deň pred tým písali u nás, hoci má videá staré už viac ako rok. Článok sme pritom mali dokonca načasovaný a bol napísaný oveľa skôr. Ak pozabudneme fakt, že Gracjan aj Mark u nás predstavení 1. februára sa v jednom článku objavili 2. februára aj na Markíze, môže ísť o náhodu. Inšpirujeme iné médiá často a ani o tom nevieme. Konkrétne médium nám však v minulosti skopírovalo doslova celý článok o upálených psoch a tak vieme, že sme jedným zo zdrojov tohto média, čo nás samozrejme svojim spôsobom aj teší. V každom prípade ďakujeme aj neznámym komentujúcim zo včera, ktorí pod článkom informovali autora tohto článku aj ostatných o okolnostiach vzniku a upozornili na náš článok – rozhovor so samotným Markom z rovnakého dňa. Ďakujeme za Vašu podporu a vlastne aj počet ľudí, ktorí sa do komentovania pustili a bránili Markove video v slovenčine. Zvláštne je, že za neschopného je uvedený aj populárny pakistanský predavač rýb z Londýna. My na našom blogmagazíne nie sme žiaden ideál, ale pokiaľ neschopnosť dokážeme rozoznať, nepíšeme o tom.

Naozaj si myslíme, že by sme si skôr mali vážiť záujem zahraničia o našu kultúru a jazyk a neurážať ich prívlastkami ako „neschopní“ a všetko tomu podobné.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ