Cintorín lietadiel v Bangkoku je domovom ľudí, ktorí nemôžu lietať

0
5725

Dovolenka v Thajsku je to, na čo mysli mnohí z nás počas dlhých zimných mesiacov. Lacné letenky a ešte lacnejšie ubytovanie sú dôvody, prečo do Thajska ročne prichádzajú státisíce turistov. Klasické miesta na návštevu ako je mestečko Ayutthaya, ostrov Phuket alebo Krabi sú však mainstreamové. Čo takto ísť hlbšie za poznaním a navštíviť netradičné miesto? Stavíme sa s vami, že cintorín lietadiel v Bangkoku vás ohúri viac ako pláž s nemeckými dôchodcami. Presvedčte sa sami na týchto fotografiách!

Cintorín lietadiel v Bangkoku je vo svojej podstate nádherné miesto

Kde inde na svete vám dovolia navštíviť všetky kúty lietadiel bez toho, aby ste museli dodržiavať rôzne bezpečnostné pokyny? Kokpit lietadla je miesto, kde by sa radi pozreli najmä mladí chlapci, ktorí snívajú o tom, že raz budú pilotmi. Ako sa stať pilotom sa tu však nedozviete, no môžete si tu skúsiť postláčať rôzne gombíky a tlačidlá bez strachu o tom, že lietadlo zhodíte. Kúsky častí trupov lietadiel, krídla, káble či otvorený batožinový priestor, to všetko nájdete na cintoríne lietadiel v Bangkoku. Thajsko je destinácia známa nádhernými plážami, chrámami a prírodou. Čo však navštíviť aj tento cintorín?

cintorin lietadiel v bangkoku

niektoré lietadlá sú v naozaj zachovanom stave a vyzerajú, že by ešte mohli letieť

cintorin lietadiel v bangkoku2

v prípade že vidíte zastrené okná, zvýšte pozornosť – v lietadle môže žiť chudobná thajská rodina

cintorin lietadiel v bangkoku3

vrakovisko je naozaj rozsiahle

Pri vstupovaní do lietadiel musíte byť veľmi opatrní a musíte si dávať pozor, kde stúpite a čo chytíte. V lietadlách sa totižto nachádzajú diery a rôzne hrdzavé časti, ktorú na týchto strojoch zanechal zub času. Zaujímavosťou však je, že v niektorých lietadlách žijú rodiny s deťmi, preto pri skúmaní tohto vrakoviska nezabudnite rešpektovať, že chodíte niekomu po ázhrade. ?ano, znie to zvláštne, no aj v lietadle sa dá bývať. Rešpektujre pre to, že niektoré lietadlá nemono fotiť a vstupovať do nich. Iróniou je, že tieto vraky lietadiel sa stali domovom ľudí, ktorí by si nikdy nemohli dovoliť letieť lietadlom.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokTip na víkend: Veľtrh stavebníctva
Ďalší článokAko zistiť, kedy je ideálny čas na výmenu zimných pneumatík za letné?
Keď som mal 25, dal som výpoveď aby som sám cestoval po svete. Kancelária nikdy nebola pre mňa. Z cestovateľského blogu Bez Mapy som si spravil zamestnanie na plný úväzok a stal sa digitálnym nomádom. Všetko čo potrebujem k práci je môj laptop, WiFi a hlava plná nápadov. Dlhodobo cestujem po svete a svoje zážitky, rady a tipy ako žiť život na vlastnú päsť zdieľam s tebou na tomto blogu. Pridaj sa ku mne a zahoď svoj strach z nepoznaného.