Chrípková sezóna je tu. Tieto potraviny vám pomôžu chorobe odolať

0
1745

Vyhnite sa liekom a týždňu strávenému v posteli a doprajte svojmu telu prirodzenú ochranu pred chrípkou.

Kel

Hlúbovitá zelenina ako je kel či brokolica obsahuje množstvo vitamínu C a E. Vstrebávaniu pomôžete zdravými tukmi nachádzajúcimi sa v avokáde alebo olivovom oleji. Vitamín C podporuje imunitu a vitamín E zvyšuje odolnosť tela voči chrípke a ochoreniam dýchacích ciest.

Losos

Táto chutná ryba je jedným z mála potravinových zdrojov vitamínu D3, ktorý bežne získavame zo slnka. V zime však slnečného svitu nemusí byť veľa, preto je vhodné niečím ho nahradiť. Vitamín D tiež chráni telo pred ochoreniami dýchacích ciest a chrípkou.

Cesnak

Síce trochu páchne, ale jeho blahodarné účinky za to stoja. Cesnak pomáha s vstrebávaním železa a zinku, ktoré sa podieľajú na budovaní silnej imunity. Sám dokonca podporuje imunitnú funkciu buniek a môže znížiť silu prechladnutia a chrípky.

Zázvor

Zázvor či ďumbier je známy pre svoje zdravotné účinky. Jeho zložky oslabujú proteín prítomný vo víruse chrípky, ktorý spôsobuje infekciu. Uvarte si zázvorový čaj alebo si plátky tohto štipľavého koreňa jednoducho hoďte do fľaše s vodou.

Kurkuma

Kel bol jedlom roku 2015, teraz je na rade kurkuma. Okrem toho, že dodá krásnu farbu hocijakému jedlu, sa zistilo, že potláča zápaly tým, že zablokuje zápalové cesty spôsobené vírusom chrípky. Jej účinky zvýšite tým, že ju skombinujete s čiernym korením.

Čítajte tiež:

Choré dieťa – čo s ním robiť a čo nie

6 spracovaných potravín, ktoré by ste mali vždy kupovať v organickej kvalite


Zdroj: https://www.purewow.com/wellness/flu-fighting-foods

ZANECHAŤ ODPOVEĎ