Chcete žiariť aj počas tmavých jesenných dní? Doprajte si poriadnu dávku citrusov

0
1633

Jeseň už pomaly klope na dvere a s ňou aj sychravé a zamračené dni. Takéto počasie u ľudí ovplyvní nielen náladu, ale aj výber oblečenia. Žiarivé letné outfity upadajú do zabudnutia a na rad prichádzajú tlmené jesenné farby. Aj tie však môžete hravo rozžiariť. Napríklad takým citrónom či pomarančom.

Šťavnaté citrusy či kvety v podobe šperkov

Šperky sú pre mnoho žien každodenným spoločníkom. A to nehovoríme len o zásnubných prsteňoch či obrúčkach. Každá milovníčka módy vie, že aj ten najjednoduchší outfit sa dá správne zvoleným šperkom povýšiť na novú úroveň. Na trhu nájdeme veľké množstvo klenotov – decentné i výrazné, z ušľachtilých i neušľachtilých kovov. Ak je však vaším snom vlastniť skutočné umelecké dielo, mali by ste sa poobzerať po šperkoch enamelových.

Enamelové alebo inak smaltované šperky sú ručne vyrábané klenoty doplnené o prvok z farebného skla. Ich najväčšou prednosťou je neobmedzená farebnosť a tvarovateľnosť. Niekedy boli výsadou módnych mól, v posledných rokoch sa však čoraz častejšie dostávajú aj do šperkovníc bežných žien. Zlaté prívesky, náušnice či náramky rozžiarené ručne nanášaným enamelom oslovujú milovníčky tradičného remesla i výrazných kúskov. Malé umelecké skvosty môžu mať najrôznejšie podoby – od pomarančov či citrónov až po rozkvitnuté kvety a zvieratká. Dokážu vyčariť úsmev na tvári nielen vám, ale aj ľuďom vo vašom okolí.

Iba pre odvážne?

Náhrdelník s citrónom nie je žiadnou klasikou, rád na seba strháva pozornosť. Jeho hladký povrch, sýte farby a originálny design nenechajú chladným žiadneho okoloidúceho. Najviac ho potešíte, ak ho zakomponujete do jednoduchého outfitu bez zbytočných vzorov. Bude tak môcť dokonale vyniknúť a stať sa pomyselnou čerešničkou na torte.

Ak do enamelového klenotu naozaj investujete, bude sa medzi vašimi zlatými prsteňmi a ďalšími kúskami vynímať dlhé roky. Nie je to záležitosť jednej sezóny a pri zakomponovaní malých diamantov sa stane skutočne originálnou cennosťou. Preto neváhajte a zaobstarajte si domov malé umelecké dielo, ktoré nenásilným spôsobom osvieži leto a rozžiari zamračený deň.

Nezáleží na tom, či ste ženou, ktorá rada vyčnieva z davu alebo si len želá oživiť svoj minimalistický šatník. Veselý a energický smaltovaný šperk je galantným doplnkom pre každú z vás.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ