Cena povinného čipovania zvieratiek a pet-pasu sa pohybuje do 30 €

0
25129

Spravili sme si prieskum v rámci platnosti nového zákona o povinnosti čipovania domácich zvierat ako sú psi, mačky a fretky. U veterinárov ide momentálne aj o biznis. Nápor totiž nemajú len kvôli ochoreniam a povinným očkovaniam, ale aj pre zvýšený záujem ľudí o informácie a o čipovanie. Nejde pritom o záujem ľudí dobrovoľne zviera čipovať, ale veľmi často o splnenie povinnosti a vyhnutie sa tak „buzerácií“ zo strany štátu, ako to vnímajú doslova mnohí chovatelia, ak nie všetci. Veľký počet návštevníkov k nám mieri s požiadavkou na cenu čipovania. Tu je niekoľko faktov, ktoré sa týkajú ceny tohto zákroku.

Čipovanie zvieratiek - veterinár

Cena čipovania a pet-pasu
Vo všeobecnosti je priemerná cena s akou sme sa stretli, pokiaľ nie je bezplatné v rámci balíčka iných úkonov, od 20 EUR do 30 EUR. Čipovanie spolu s pet-pasom stojí od 25 EUR do max. 40 EUR. Ak narazíte na drahšie služby, nepochybne nájdete v dostupnej vzdialenosti aj lacnejšieho veterinára. Ceny sú zväčša na všetky zvieratká rovnaké a nerozdeľujú sa. Odporúča sa zriadiť pri čipovaní zároveň pet-pas. Práve do neho sa vlepuje jedna z nálepiek čipovacej sady, ktorá nesie jedinečné číslo. Slúži tiež ako reálny pas pre prechádzaní so zvieratkom cez hranice. V tomto prípade je čip značkou originality zvieratka a pravosti údajov v jeho pet-pase. Rozdiel medzi cenou bez pet-pasu a s ním je niečo nad 10 eur. Čipovacia ihla s čipom je súčasťou sady. Tie sa nakupujú vo veľkom veterinármi za rôzne sumy, no v konečnom dôsledku ako aj pri zákrokoch a liečivách si veterinár sám upravuje konečnú cenu pre spotrebiteľa podľa svojich možností.

Ceny sa líšia v závislosti od veterinára
Cena čipovania sa líši podľa veterinárnej ambulancie. V bratislavskej mestskej časti Ružinov miestnym úradom dotované čipovanie znížilo jeho cenu v ambulancii na Zimnej ulici pod 7 EUR. Podmienkou je, aby psík bol prihlásený v tejto mestskej časti. Ostatní zaplatia okolo 20 EUR. Napríklad v obci Mad (Dunajská Streda) ponúka veterinárna klinika Nagy-Vet čipovanie bezplatne, pokiaľ zvieratko podstúpi všetky povinné očkovania u nich. Iné ambulancie majú výhodný balík čipovania a povinných očkovaní spolu. Odporúčame vyhľadať si stránky svojho veterinára. Mnohí vydávajú informáciu o čipovaní a cenách priamo. Prípadne si zatelefonujte, keďže kontakt na toho Vášho Google určite pozná. Stačí meno z jeho pečiatky z predošlých očkovaní a viacero zdrojov vám kontakt určite vyhľadá.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ