Bratislava: Keď polícia inšpiruje v porušovaní predpisov

1
1633

Na Ivanskej ceste pri vstupe na Trnavskú cestu cez železničný prejazd v Bratislave sa nachádza jeden úsek, kde je zakázané odbočiť smerom na Vrakuňu, ale je nutné prejsť ďalej v smere hlavnej cesty a tam nájsť miesto pre otočenie. Tento systém dopravy tu zlyháva a niekedy jedinou možnosťou pre vodičov z Vrakune, ako sa dostať do centra je počkať si na väčšiu pauzu v pruhu hlavnej cesty, alebo si vymodliť vlak, ktorý prejazd hlavnej cesty na chvíľu pozastaví.

Dnes ráno si do zákazu vošiel policajný voz s EVČ KE981** (posledný údaj neudávam zámerne). Vodič v policajnej košeli, bez čiapky, bez húkačky, idúci bežnou rýchlosťou, pozeral pri otáčaní vozidla ako jeden známy predstaviteľ starších talianskych komédií s jazykom. Na tomto mieste už samotný prechod v ľavo do zákazu je riskantný, pretože sa stretáva s vozidlami vstupujúcimi na hlavnú cestu z vedľajšej v smere od Agip čerpacej stanice, ďalej v smere od Vrakune. Hneď za pánom policajtom do rovnakého zákazu vošla aj svetlovlasá pani vo veku okolo 40 rokov na bordovom aute so seneckou značkou, čím zablokovala vstup vozidiel idúcich na hlavnú cestu a ohrozila viacero účastníkov premávky viac než policajt prvý. Práve polícia a táto pani inšpirovali aj tretieho vodiča s vozidlom striebornej farby a značkou začínajúcou BL, ktorí si to skrátil rovnakým spôsobom, ako tí dvaja pred ním. Autá, ktoré by inak vstupovali na cestu sa celkom tri krát rozbehli a celkom tri krát museli prudko zastaviť, pre niekoho, čo vstupoval do zákazu.

Úžasný pohľad. Mimochodom, pokiaľ sa radi pozeráte na porušovanie predpisov, stačí sa postaviť na GPS súradnice +48° 9′ 52.75″, +17° 10′ 8.43″ na Spustnikovú ulicu a sledovať železničný prejazd. Za 90 minút sa dá zastihnúť minimálne 5 podobných situácií.

Comments are closed.