Súťaž o skúter na rádiu Europa 2, blbosť ako BYT 123

1
1304

Súťaž o skúter YUKI, ktorého cenu 700 € vo vysielaní až príliš neustále pripomínajú, sa zdá byť lákavá a zaujímavá. Dokonca moderátor spomína niečo o tom, (a to pripomínam, že neustále) že cena SMS je maximálne 2 € a pár centov a že to je v pomere k celkovej cene skútru v podstate nič. Áno, pre toho jedného výhercu denne. Europa 2 nám skrátka dodá vietor do vlasov, lebo Skúter YUKI je tu už len posledných pár dní. Keď vám tá reklama hrá celý deň tak nechutne do ucha, prepnúť nemôžete, poviete si, že šťastie je nevyspytateľné a nečakané. Náhoda je blbec. Minule tu bol BYT na 123, teraz je tu LETO na 123. Čo tak malý test, či ide o rovnakú hovadinu ako minule? Niekto občas vyhrá, iní zas nie, zasponzorujem z časti jeden taký skúter a prispejem prevádzkovateľom súťaže na auto či dovolenku. Poslal som.

Nával spamu
Vtedy akoby som otvoril dvere do môjho telefónu prívalovej vlne šialených správ o tom, že ešte nie som v žrebovaní, koľko super šancí mám, čo ma ešte všetko čaká, ale v každom jednom prípade musím poslať ďalšiu SMS. Od poslania správy pred 8 dňami mám mobil denne s dvoma správami až troma o tom, že MUSÍM poslať ďalšiu SMS, lebo inak skrátka nemám také veľké šance vyhrať, ak nepošlem. Vedel som, čo ma čaká, tušil som, že po jedinej SMS príde poriadny nával pomaly až vydieračských SMS, ktoré človeka presvedčia, že je chudák a blbec, ak si myslel, že je nejaká šanca s jedinou SMS. Podľa obsahu SMS sa totiž vyžaduje poslať obrovské množstvo SMS aby sa dala vôbec pokladať účasť za nejakú šancu na výhru. Vtipná bola SMS, ktorá mi oznámila, že som premárnil šancu na výhru, pretože v deň mojej účasti sa súťažiacich zúčastnilo menej ako 200. Úžasné.

Rovnaká blbosť ako BYT na 123, ako inak
Ak ste doteraz váhali, či sa zúčastníte na tejto súťaži, vedzte, že vás nikto na ten príval správ neupozorní ani v rádiu, ani nikde. Vedzte aj to, že ak pošlete jednu, je to celkom zbytočné a bez šance, niečo vyhrať. Nepíšem to preto, že som nič nevyhral, píšem to preto, lebo obsah SMS to sám hovorí. Získať niekoľko sto ďalších žrebov za jedinú SMS a podobné ťahy… to ma nepresvedčí. Test však vyšiel, prašivý systém mieni ošklbať azda každého čo by rád niečo vyhral, alebo skúsi šťastie.
O súťaži ale vedia všetci, čo sa kedysi zapojili do súťaže o BYT. Na všetky čísla z dávnej súťaže bol totiž poslaný spam o novej súťaži. Hoci letnú súťaž o YUKI som otestoval zámerne na inom čísle, aj na prvom čísle z minulej spomínanej súťaže sa objavovali SMS v štýle „Paráda! Získavaš mimoriadnu prémiu 500 žrebov o skúter YUKI. Pre potvrdenie pšli… bla bla bla… „ Ja im dám „parádu“!. Takže jedno varovanie, pošlete raz a spam máte do konca života. Previnili ste sa chuťou po výhre, alebo ako teraz – chuťou otestovať či ide o rovnakú blbosť. Odpoveď je: Áno, ide o rovnakú blbosť.

1 komentár

  1. Poslanim SMS do sutaze vyjadrujes svoj suhlas so zaradenim do databazy.
    Samozrejme, ze ti budu zasielane SMS „spamy“ pretoze z toho ziju…
    Nabuduce si radsej precitat statut sutaze a usetris si hanbu. Chcel si nakydat na niekoho ineho, ale poukazal si na svoju obmedzenost…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ