Ako skutočne schudnúť s pomocou fitnes náramkov

0
2242

Kúpa novej peknej technológie ako sú fitnes náramky či hodinky vám skutočne môže pomôcť s dodržiavaním plánu chudnutia a budovania svalstva, ale iba ak ich používate správne.

Čo je teda najdôležitejším faktorom, ktorý sa naozaj prejaví na strate váhy? Podľa novej štúdie pre British Journal of Sports Medicine sú to aktívne denné a týždenné ciele. Táto štúdia dokonca zistila, že ľudia, ktorí si nezadali konkrétne ciele, svoju aktivitu po kúpe fitnes náramkov dokonca znížili.Štúdia sledovala viac než 400 ľudí po dobu 6 mesiacov a kontrolovala ich aktivitu vždy, keď používali fitnes monitor. Reálne výsledky porovnali s tým, čo chceli účastníci štúdie dosiahnuť. Pýtali sa aj na pocity účastníkov a ich hodnotenie vlastných pokrokov.

Ľudia, ktorí si zadali ciele v podobe dosiahnutia istého množstva krokov za deň alebo dvoch hodín stredne náročnej aktivity týždenne, videli jednoznačné zlepšenie svojej fyzickej kondície. U tých, ktorí si žiaden špecifický cieľ nezadali, sa úroveň fyzickej aktivity znížila. A to dokonca aj vtedy, ak si sami mysleli, že je ich aktivita vyššia.

Ak si teda chcete kúpiť nový fitnes monitor a tento rok konečne dodržať svoje predsavzatia, zadajte si jasné priebežné ciele a držte sa ich.

Čítajte tiež:

10 rád ak sa chystáte fitko navštíviť prvý krát

4 veci, ktoré by ste mali vedieť predtým, ako začnete zbierať nalietané kilometre


Zdroj: https://www.mensfitness.com/training/pro-tips/want-actually-lose-weight-using-your-fitness-tracker-do

ZANECHAŤ ODPOVEĎ