Ako zmenia drony svet počas najbližších piatich rokov

0
2279

Priemysel v odvetví dronov otvára nový rýchlorastúci trh s hardvérom a výpočtovými technológiami. Predajcovia softvéru a hardvéru pre drony získavajú mnoho klientov z odvetví ako agrikultúra, energie, či konštrukcie. Mnohí z týchto klientov sú malé súkromné spoločnosti a startupy, do dronov však začínajú investovať veľké spoločnosti zamerané na obranu a tiež veľké priemyselné konglomeráty.

BI Intelligence vydalo správu hodnotiacu rast tohto trhu. Táto správa sa pozerá na vývoj aj momentálne problémy, predpovedá možné investorské príležitosti a vyzdvihuje top spoločnosti, ktoré sa aktívne venujú vývoju dronov a súvisiacich technológií. Zisťuje tiež momentálny a budúci stav v reguláciách týchto technológií.Tu sú kľúčové informácie z tejto správy:

Predpokladaný výnos z predajov dronov by mal v roku 2021 presiahnuť 10 miliárd eur.

Dodávky osobných dronov by mali byť v nasledujúcich piatich rokov viac než štvornásobné, pretože nové technológie budú priateľskejšie pre začínajúcich užívateľov.

Rast v podnikateľskej sfére bude vyšší než v spotrebiteľskej sfére, keď nové regulácie pre USA aj EU otvoria možnosti ďalším využitiam tejto technológie.

Momentálne regulácie povoľujú komerčné využitie dronov iba vybraným priemyslom ako je napríklad agrikultúra a ťažba.

Vojenský sektor bude do vývoja dronov investovať najvyššie sumy.

 

Čítajte tiež:

Neuveriteľný príbeh lásky tetovača z Osvienčimu

Nikola Tesla sníval o dronoch už v roku 1898


Zdroj: http://www.businessinsider.com/the-drones-report-research-use-cases-regulations-and-problems-2016-3

ZANECHAŤ ODPOVEĎ