Ako odstrániť kurie oko? Použite Lastovičník väčší

0
23498

lastovicnik-vacsi

Máte na nohe nepríjemné kurie oko? Nuž, máme pre vás zlú správu – tak ľahko sa ho nezbavíte. Kurie oká sú naozaj veľmi hlboké a vyžadujú dlhodobú liečbu, aby sa úplne vytratili. Mnohí si často sťažujú, že nepomáha ani „overená“ laserová liečba, kedy vám nepríjemný problém lekár jednoducho vypáli. Skúsiť to môžete, no bude vás to stáť peniaze a bolesť. Laserové odstránenie kurieho oka je veľmi bolestivý zákrok, ktorý by ste mali podstúpiť iba v krajnom prípade. Čo takto však pohľadať liečbu v prírode? Jedna stará múdrosť hovorí, že na každú chorobu existuje v prírode liek. Ak máte vo svojom okolí lastovičník väčší, boj nad kurím okom máte vopred vyhraný.

Čo je kurie oko a ako vzniká?

Kurie oko je jednoducho nahromadená mŕtva koža. Odborne povedané, ide o lokalizovanú hyperpláziu vrstvy pokožky, ktorá vzniká v dôsledku zvýšeného tlaku na dané miesto. Ide prevažne o ortopedický problém, ktorý sa málokedy odstráni sám od seba. Ak máte kurie oko, pred tým než začnete riešiť to, ako sa ho zbaviť, vymeňte obuv. Nesprávna obuv, ktorá vás tlačí, vám môže po čase spôsobiť vznikanie kurieho oka. Ak ste bežec, nezabudnite investovať do kvalitnej bežeckej obuvi.

ako-odstranit-kurie-oko

lastovicnik

Liečba kurieho oka – ako mi pomôže lastovičník väčší?

Táto rastlina, pre mnohých skôr burina, je v liečbe kurieho oka číslom jeden. Lastovičník je dobrý aj pri odstraňovaní bradavíc, ktoré trápia mnohých ľudí. Prečo je však lastovičník väčší tak účinný? Skúste ho odtrhnúť. Čo uvidíte? Hustú žltú šťavu, ktorá začne okamžite, no pomaly vytekať z poraneného miesta rastliny. Táto šťava obsahuje agresívne chemikálie, ktoré vám kurie oko rýchlo vypália. Skúste si dať malú kvapku na jazyk a budete mať lepšiu predstavu o tom, akú silu má šťava z tejto rastliny. Kde však lastovičník väčší nájsť? Hľadajte najmä na okraji lesov a vodných tokov. Lastovičník má rád suchšie miesta, prevažne v tieni. Spoznáte ho podľa výrazných žltých kvetov, ktoré však nevoňajú. V prípade, že lastovičník nemá kvety, hľadajte rastliny vysoké asi 40 centimetrov s veľkými chlpatými listami (viď obrázok). Šťavu z lastovičníka môžete aplikovať na kurie oko denne až do momentu, keď sa úplne nestratí.

kurie-oko-odstranit

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokRozprávka, ktorá dostane každého: Kung-Fu Panda 3
Ďalší článokNa Slovensku je to tak… Zviera ako hnuteľná vec
Keď som mal 25, dal som výpoveď aby som sám cestoval po svete. Kancelária nikdy nebola pre mňa. Z cestovateľského blogu Bez Mapy som si spravil zamestnanie na plný úväzok a stal sa digitálnym nomádom. Všetko čo potrebujem k práci je môj laptop, WiFi a hlava plná nápadov. Dlhodobo cestujem po svete a svoje zážitky, rady a tipy ako žiť život na vlastnú päsť zdieľam s tebou na tomto blogu. Pridaj sa ku mne a zahoď svoj strach z nepoznaného.