5 spôsobov, ako sa zbaviť akné prirodzeným spôsobom

0
3875

Akné je poriadna oštara a človek má pri ňom pocit, že skúsil už takmer čokoľvek, čo predávajú v obchodoch. Akné sa však dá vyčistiť aj prirodzeným spôsobom, hoci ten nezaberá na každý druh vyrážok (napríklad tie, ktoré spôsobujú hormonálne). Nasledujúce príklady teda nie sú univerzálnym riešením. Pravdou však zostáva, že problémy s pleťou často spôsobuje stres, preto stojí za to vyskúšať aj prirodzené metódy.

Hamamelový extrakt

Sťahujúca látka, ktorú vylučujú listy a kôra severoamerického kra s názvom hamamel virgínsky, prirodzene vysušuje a sťahuje fľaky. Po vyčistení pleti naneste trošku výťažku na vatový tampón a potrite postihnuté miesta ráno i večer.

Zelený čaj 

Vďaka antioxidačným a antimikrobiálnym vlastnostiam dokáže extrakt zo zeleného čaju utlmiť aktivitu buniek, ktoré vylučujú maz. Ak to chcete vyskúšať, uvarte si vrecko zeleného čaju (alebo aj matchu, ktorá je podobná) a nechajte ho vychladnúť. Namočte doň čistú handričku a na niekoľko minút jemne pritlačte na postihnuté miesta.

Harmanček

Výťažky z harmančekových kvetov pomáhajú tlmiť zápaly, ktoré súvisia s akné. Na vyskúšanie máte dve možnosti – buď zmiešajte obsah čajového vrecka s troškou vody, vymiešajte na pastu a tú si potom naneste na tvár, alebo zopakujte postup z príkladu so zeleným čajom.

Aloe vera

Aloe nie je skvelé len na upokojenie slnkom spálenej pokožky, ale aj na zápaly a podporu hojenia rán či jaziev. Zoškrabte gél priamo z rastliny a naneste ho na postihnuté miesta, alebo si kúpte hotový stopercentný gél, ktorý sa dá kúpiť vo väčšine obchodov so zdravou výživou.

Čítajte tiež:

12 výletov vlakom, ktoré stoja za to

Ryanair vs. EasyJet: ktorá „nízkonákladovka“ je lepšia

Aj vás niekedy potrápia vyrážky – takto sa ich zbavíte

 


Zdroj: https://www.purewow.com/beauty/how-to-clear-acne-naturally

ZANECHAŤ ODPOVEĎ