5 jedál, ktoré u mužov zabíjajú libido

0
4419

Zdá sa vám, že vaša chuť na sex nie je taká veľká, ako kedysi? Možno sa za tým skrýva nesprávna strava. Toto je päť najčastejších vinníkov, ktorých môžete hľadať za zníženým libidom.

  1. Priveľa sóje

Malé množstvo sóje nezaškodí, ale priveľa tofu, sójového mlieka či omáčky môže znížiť hladinu testosterónu v krvi a tak znížiť vašu chuť na sex. Takéto pozorovania boli zrejmé pri príjme 120 mg sóje denne. Ak túžite stať sa otcom, sóju dočasne úplne vylúčte z jedálnička. Je totiž dokázané, že môže znížiť počet spermií.

  1. Spracované sacharidy

V roku 1829 vytvoril Sylvester Graham grahamové keksy s cieľom potlačiť u ľudí nutkanie masturbovať. Aj keď sa účinky jeho výrobku vedecky nepotvrdili, niečomu na stope predsa len bol. Priveľa spracovaných sacharidov (aké nájdeme aj v grahamových keksoch) môže výrazne znížiť hladinu testosterónu u mužov. Cukor získaný z takýchto sacharidov jednak spôsobuje priberanie, ale aj zvyšuje hladinu estrogénu v tele.

  1. Nadmerné pitie alkoholu

Pohárik obľúbeného alkoholu ešte nikomu na túžbe neubral, ale pitie až do opitosti to rozhodne spôsobiť môže. Je známe, že opitosť spôsobuje erektílnu disfunkciu, ťažkosti s vyvrcholením alebo, naopak, predčasnú ejakuláciu. Ak teda večer chcete byť pripravení, dajte si maximálne dva až tri poháriky.

Rovnaký princíp platí aj pri jedle – všetkého veľa škodí. Či už vypijete alebo zjete viac, ako by ste mali, výsledkom bude, že budete ospalí a bez energie na hocičo, vrátane vášnivej noci.

  1. Jedlo obsahujúce hormóny

Hormóny a antibiotiká prítomné v niektorých potravinách, najmä v červenom mäse, dokážu nabúrať hormonálnu rovnováhu u mužov a spôsobiť ťažkosti pri sexe. Netreba to preháňať a budete v poriadku. Teľacie a hovädzie má aj veľa výhod – je to skvelý zdroj bielkovín a zinku, ktoré sú kľúčové pri tvorbe svalstva a spaľovaní tuku. Ak môžete, vyberajte si chudšie kúsky.

  1. Priveľa hocičoho

Nadmerná konzumácia jedla spôsobuje obezitu, ktorá je vinníkom číslo jedna, čo sa týka mužského libida. Dobré jedlo rovná sa dobré libido. Ak od tridsiateho piateho do šesťdesiateho roka života vážite viac, ako by ste mali, zrýchľujete tým proces starnutia. Za nízke libido môže najmä priveľa tuku v oblasti brucha. Ak teda chcete mať dobré libido, recept je jednoduchý: vyvážená strava v rozumnom množstve a primeraný pohyb.

Čítajte tiež:

10 typov promiskuitných žien

7 najčastejších dôvodov prečo ľudia podvádzajú

Letuška prezradila prečo by ste si v lietadle nikdy nemali dať kávu a ine znepokojujúce informácie

Zdroj :https://www.mensfitness.com/women/sex-tips/foods-that-kill-your-sex-drive/slideshow