Zoznam slovenských vecí, ktoré našincom žijúcim v zahraničí chýbajú každý deň

0
1958

Ak ste nežili časť svojho života v zahraničí, toto jednoducho nepochopíte. Aj keď veľa Slovákov do zahraničia odchádza najmä za prácou a lepším platom, vždy si radi spomenú na naše Slovensko. Prečo? Každý, kto na Slovensku vyrastal je veľmi úzko spätý s nasledujúcimi vecami, ktoré spomíname v článku. Prečítajte si zoznam toho, čo Slovákom žijúcim v zahraničí chýba najviac zo Slovenska.


Tip redakcie: 10 predsavzatí do nového roka, ktoré nikdy nesplníte


Slovákom v zahraničí chýba slovenské jedlo, no aj počasie na ktoré nadávame

Štyri ročné obdobia

42658016 - four seasons in the treetops

Áno, aj keď na jar nadávame, že sú záplavy, v lete je nám príliš teplo, na jeseň príliš zima a v zime príliš tma, po čase to Slovákom v zahraničí začne chýbať. A to ani nemusia ísť ďaleko. Slovensko má veľmi ideálnu geografickú polohu v rámci Európy a aj celej planéty. Štyri ročné obdobia sa nám na Slovensku striedajú pravidelne a každé má niečo do seba. Už ani na juhu Talianska si neužijete tak skvelú zimu, akú máme my. Tí, čo žijú v Anglicku často chodia na letné dovolenky domov na Slovensko. Prečo? Chýba im slnko. Ak si teda s chuti zanadávate v pondelok ráno, keď uvidíte sneh na kapote vášho auta, spomeňte si na tých, ktorí by ten sneh radi videli.

Horalky, Kofola či bryndzové halušky

64682792 - pierogi ruskie dumplings  which various topping.popular in galicia and transcarpathia

Láska ide cez žalúdok a obzvlášť láska k rodnej krajine. Aj keď už nie je problém získať horalky či kofolu vo viacerých svetových metropolách ako je Londýn alebo aj New York, také bryndzové halušky dostanete málokde. Slováci žijúci v zahraničí a najmä tí s podnikavým duchom si po svete otvorili slovenské reštaurácie a obchodíky, kde si môžu zahraniční turisti (a najmä Slováci) pochutnať na našich domácich produktoch. Avšak, samozrejme za vysokú prirážku. Kto by však odolal čerstvej Horalke na druhom konci sveta?

A čo chýba vám?

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokSúťaž: Vyhraj MEGA motiváciu do nového roka
Ďalší článokStav gréckych financií sa napriek pomoci nezlepšuje
Keď som mal 25, dal som výpoveď aby som sám cestoval po svete. Kancelária nikdy nebola pre mňa. Z cestovateľského blogu Bez Mapy som si spravil zamestnanie na plný úväzok a stal sa digitálnym nomádom. Všetko čo potrebujem k práci je môj laptop, WiFi a hlava plná nápadov. Dlhodobo cestujem po svete a svoje zážitky, rady a tipy ako žiť život na vlastnú päsť zdieľam s tebou na tomto blogu. Pridaj sa ku mne a zahoď svoj strach z nepoznaného.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ