Máme pre vás tipy ako ušetriť pri návšteve Disneylandu

0
2239

Je jedno, či máte na muške Disneyland alebo Disney World (áno, je medzi nimi rozdiel!) – Tipy ako zľavové kupóny Disney či iné sa zídu pri oboch.

11941095 - anaheim, california, usa, december 13, 2009 - disneyland castle with christmas decoration

Zľavové kupóny Disney

Zdá sa to ako samozrejmosť, ale mnohým to nenapadne. Na domovskej stránke Disney si pozrite sekciu zliav alebo sa obráťte na portál, ktorý sa špecializuje na zhromažďovanie zľavových kupónov pre Disney.

Vyberte sa tam mimo sezóny

Ak sa dá, vyberte si čas mimo detských prázdnin. Ušetríte na letenkách aj ubytovaní. Ak idete len na krátky výlet, naplánujte si ho na pracovné dni (najlepšie od utorka do štvrtka). Vyhnete sa víkendovým radom a aj ušetríte.

Zabudnite na Disney hotely

Sú síce čarovné – ako všetko od Disney – ale cena za noc je presný opak. Skúste iné alternatívy. Dobré ponuky možno nájsť aj v hoteloch v pešej blízkosti parkov.

Zabaľte si desiatu

Disney parky sú voči vlastnému jedlu benevolentné, takže neváhajte a prineste so sebou, čo unesiete. Nezabudnite na vodu a aspoň malú desiatu. Jednoznačne však nešetrite na „povinnom“ dezerte Dole Whip, ktorý si v Disneylande proste nesmiete nechať ujsť.

Plánujte

Keď si spravíte hrubý náčrt toho, čo a za koľko chcete vidieť, vyhnete sa neuváženému míňaniu.

Suveníry nakúpte vopred

Každé dieťa chce z Disneylandu nejakú pamiatku. Môžete si však byť istí, že na mieste vás vyjdú o dosť drahšie, ako inde. Ak vám to nevadí, nakúpe ich vopred – buď online alebo v Disney obchode mimo parku – a potom nimi prekvapte deti na hotelovej izbe.

Auto nechajte „doma“

Ak ste išli autom alebo si nejaké prenajali, do parku s ním nechoďte. Naozaj. Parkovanie vás môže vyjsť aj na tridsať eur za deň. Radšej využite iné spôsoby prepravy, ktoré ani nemusia byť menej pohodlné.

Skontrolujte si účtenky

Možno sa budete cítiť ako dôchodca v Kauflande, ale verte nám, oplatí sa to. Maličkým písmom na nich môžete nájsť zľavy na nákupy v ten istý deň.

Vezmite si vlastný kočík

V parku si ho síce môžete prenajať, ale načo míňať peniaze, keď Disney povoľuje vstup s vaším vlastným?

Neplaťte za fotky

Samozrejme, že chcete spomienku na stretnutie s rozprávkovým idolom (svojho dieťaťa či seba), ale načo za ňu platiť? Stačí požiadať okoloidúceho fotografa, aby vás „cvakol“ na vašom fotoaparáte. Hotovo!

Čítajte tiež:

Čo sa dá robiť v Londýne zadarmo

23 úžasných miest na planéte, ktoré možno nepoznáte

Zmeny v Ryanair, ktoré potešili európskych cestujúcich


Zdroj: https://www.purewow.com/travel/disney-tips-for-saving-money

ZANECHAŤ ODPOVEĎ