Stovežatá Praha očarí aj na Vianoce

0
6071

Vianočná Praha: Kto už raz navštívil Prahu, bude sa do nej vracať vždy. Praha je krásna v každom období. Či ju navštívite v lete, alebo na jeseň, vždy vás dostane. A aká je táto stovežatá kráska v čase Vianoc?

shutterstock_231555124

V ankete amerického magazínu Today sa pražské vianočné trhy dostali na prvé miesto. A nie je dôvod, prečo by to nemalo tak byť.

Vianočné trhy

Trhy, ktoré sa začínajú koncom novembra, sa už tradične konajú na Staromestskom a Václavskom námestí. Najväčšia koncentrácia stánkov je na staromaku, ako toto námestie volajú domáci. Uprostred stredovekého námestia so svetoznámym orlojom nájdete obrovský vianočný stromček, pri ktorom sa môžete pravidelne započúvať do krásnych tónov kolied. Kulisu piesňam, hlasom predavačov a tichému sneženiu dotvára stredoveký Týnsky chrám.


Tip redakcie: Charakter určuje dĺžku nášho života


V stánkoch predávajú ľudové remeselnícke výrobky z celého okolia. A túlanie sa medzi nimi si môžete osladiť vareným vínom, známym pod menom svařák, v krásnom hrnčeku alebo punčom s kadejakým ovocím. Nezabúda sa tu ani na kvalitnú kuchyňu, ktorá poteší nejedného gurmána. Vôňa pečeného mäsa, klobások či zemiakových placiek dokáže presvedčiť takmer každého. Tradičná slovanská kuchyňa chutí aj množstvu turistov, ktorí sem chodia aj v zimnom období.

Dychberúca panoráma

Vianoce v Prahe nie sú však len o trhoch. Zasnežená stovežatá ponúka romantické panorámy na Malú stranu, ktorej dominuje Katedrála sv. Víta, gotická dominanta celého mesta. Prechádzka Karlovým mostom s atmosférou dávnych historických čias či túlanie sa v starých uličkách plných malých obchodíkov a krčmičiek vás razom prenesú do iného sveta. Z okolitých reštaurácií prenikajú na ulicu vône vianočných dobrôt.

Ak by vám bola pri prechádzkach mestom zima, zájdite do niektorej z krčmičiek, kde si vychutnáte české pivko alebo si objednajte vepřo, knedlo, zelo.

shutterstock_163596851 (1)

V Prahe sa kultúra určite neukladá na zimný spánok ani v tomto ročnom období, keďmôžete vidieť množstvo exponátov od známych maliarov, sochárov či vedcov. Ak preferujete drámu či klasickú hudbu, tak máte na výber z množstva divadiel či koncertných sál.

Praha vás v čase Vianoc očarí. Pocit domova spolu s neopakovateľnou atmosférou vami preniknú do špiku kostí a vy sa sem budete chcieť vrátiť zas a zas. Ak ešte stále rozmýšľate, kde by ste strávili romantický víkend, tak neváhajte ani chvíľu. Vianočná Praha vás presvedčí, že je kráľovnou miest.

Čítajte tiež:

Fantóm – pôžička s nulovým úrokom alebo pasca

Desaťtisíce míňajú na…chľast