Casela Nature & Lesure Park na ostrove Maurícius povinnou zastávkou

0
3035

Prírodný park Casela Nature & Lesure Park sa rozprestiera v juho-západnej časti ostrova Maurícius na rozlohe 14 hektárov. Z niektorých častí parku je krásny výhľad na okolitú krajinu. V súčasnej dobe je domovom mnohých druhov vtáctva, levov, tigrov, zebier, obrovských korytnačiek a iných zvierat. Park je rozdelený do niekoľkých častí, v ktorých ponúka rôzne aktivity. Takže každý z návštevníkov si nájde to svoje.

Maurícius a Casela Park © Juliana

Zakúpenie základného lístka približne za 8,5€ umožňuje vstup iba do určitých častí parku, môže vidieť plameniaky, obrovské korytnačky, navštíviť Minifarmu či detské ihrisko. Nie len deti určite poteší možnosť ocitnúť sa v priamom kontakte so srnkami, kozičkami a zebrou. Zvieratká sú omnoho ochotnejšie pózovať, pokiaľ im za malý poplatok kúpite u ošetrovateľov krmivo. Návšteva tejto časti parku vám určite nezaberie viac ako dve hodiny, ktoré Casela uvádza aj na svojej oficiálnej stránke. Pokiaľ si ale zakúpite vstupy aj do niektorých ďalších častí, môžete sa tak vaša návšteva predĺžiť aj na celý deň.

Maurícius a park Casela so zvieratkami

Platené vstupy
Časť parku Africká rezervácia poskytuje zvieratám podmienky na život napodobňujúce ich prirodzené prostredie. Rezerváciou sa môžete previesť na štvorkolke alebo safari busom. Počas 45-minútovej jazdy môžete pozorovať jelene, zebry, pštrosy a antilopy. Zvieratá sú natoľko zvyknuté na turistov, že si môžete užiť aj priamy kontakt s nimi. Okruhu sa zúčastňuje aj profesionálny fotograf, takže ak ste náhodou nestihli nafotiť všetko, môžete si nejaké fotografie aj dokúpiť.

Maurícius a park Casela so zvieratkami

Pre návštevníkov je určite atraktívna aj príležitosť obzrieť si zblízka divé šelmy. Pri tom však ponuka Casela parku rozhodne nekončí. Ak si trúfate, máte príležitosť levy, tigre či leopardy hladkať alebo sa s nimi aj prejsť. V opačnom prípade ich môžete pozorovať z bezpečnej vzdialenosti a chránení oplotením výbehu. Rozhodne to neuberie na kvalite zážitku, pri ktorom sledujete tieto „veľké mačky“ pri hre s ošetrovateľmi a lození po stromoch. Pri týchto hrách, pokiaľ sa cítia neohrozene a sýte, nepôsobia oveľa nebezpečnejšie ako naše bežné mačky.

Maurícius a park Casela so zvieratkami

Ľudia, ktorí majú radi adrenalínové aktivity, určite zaujme niečo z nasledovnej ponuky parku. Okruh Lanového parku v Casela parku je najdlhší v Indickom oceáne. Máte chuť na 400m voľný pád? Aj ten je súčasťou ponuky. Návštevníci môžu vyberať z kratšieho jednohodinového okruhu alebo celodenného programu, ktorého súčasťou je aj obed.
V ponuke je aj turistika a horolezectvo v pohorí Rempart, ktoré obklopuje Casela park. Aktivity, ktoré preveria vašu výkonnosť a zároveň počas nich spoznáte prekrásnu prírodu Maurícia. Objavujte pešou turistikou kaňony, zaplávajte si v rieke a zlaňujte vodopády, to všetko pod dohľadom skúsených inštruktorov.

Maurícius a park Casela so zvieratkami

Nech už si vyskladáte akýkoľvek program v Casela parku, určite vás toto miesto očarí a pri návšteve Maurícia ho nevynechajte. Ponúka možnosť prežiť zaujímavé chvíle v ešte zaujímavejšom prostredí krásnej prírody.

Maurícius a park Casela so zvieratkami

Autor: Juliana Jakubíková