Zeman takmer spadol a novinári sa išli doslova posr… zošalieť

0
1214

Nedokončený pád novozvoleného českého prezidenta Miloša Zemana je už niekoľko dňovou záležitosťou. Počas toho, ako odbočil z jednej chodby do druhej, aby si mohol zafajčiť, si nevšimol schody a zletel brzdiac o sedačky pred ním. Udalosť sa odohrala v interiéroch českej televízie. Nebolo by na tom nič zaujímavé, keďže dnes napríklad s mobilom v ruke padá a zakopína takmer každý, alebo niekomu netreba ani mobil. To zvláštne na celom páde je to, s akou vervou pád fotili novinári okolo neho. V snahe mať zachytený celý priebeh pádu fotili fotili a fotili ako o dušu.

Ani jeden sa mu nepostavil do cesty, aby ho zachránil. Žiaden novinár nepotreboval cítiť potrebu niekomu pomôcť, zachrániť ho, udržať na nohách. Prejavili sa základné pudy, ktoré sa žiaľ nedajú len tak odstrániť. Páni novinári by sa mohli naučiť nosiť fotoaparát na pruhu a vedieť tak uvoľniť ruku na aspoň náznak pomoci. To by ale prišli o cennú fotografiu Zemana s možno rozbitým nosom, alebo kolenom…? A sakra, nie! On to prežil bez ujmy. Ďalší fakt je ten, že ochranka svoju funkciu zanedbala. Prichádza totiž na takéto miesta pred ochraňovaným a varuje pred prekážkami, ak je pozornosť chráneného upútaná niečím iným (ale ani nemusí).

Pár dní po páde a nie len novinári sa idú posr… zošalieť
V Čechách sa na tom zabávajú, pripisujú Zemanov pád k účinkom alkoholu, tanečným krokom nového tanca, zábery strihajú a prerábajú do iných podôb rôzni samozvaní baviči a podobne. Koniec koncov ide o svetlý príklad toho, že čo je na videu, to sa bude vo veľkom zdieľať od jedného k druhému už len preto, že to robia tridsiati pred vami a vy nesmiete v tejto tlupe chýbať. Niektoré videa svojou nelogickosťou a tuposťou prekonávajú očakávania.

Strih za posledných dní
Videá zo zákulisia a príprav, z ktorých sa ťažko dá smiať a ktoré novinári nemajú čo vyťahovať. Zaujímavé je, že pri stovkách iných ľudí sa tieto videá nevyťahujú. Hold niečo sa dostane na svetlo až vtedy, keď dostane niekto pocit, že verejnosť prahne po Zemanových pádoch. Napríklad ako toto vyhrabanie všetkých jeho pádov za posledné dni aj zo záberov, ktoré nebývajú verejné.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ