V roku 2017 bude u Slovákov populárna hlavne exotika. Už si to môžeme dovoliť

0
1885

Mnoho ľudí si dáva novoročné predsavzatia spojené s cestovaním. Napríklad, že v každom roku navštívim minimálne jednu novú krajinu. Redakcia Zaujímavosti pre vás preto pripravila zoznam destinácií, ktoré budú trendy v roku 2017. Máte presne dvanásť mesiacov, aby ste okúsili minimálne jednu z nich, takže kam sa vyberiete na dovolenku v tomto roku? Pozoruhodné je, že rok rok cestuje do zahraničia stále viac Slovákov no v porovnaní s rokom 2015 viac Slovákov cestovalo aj po Slovensku.


Tip redakcie: Prírodná kozmetika nemusí byť automaticky zdravšia


Kanárske ostrovy sú v móde už od skorého januára

15275067 - las vistas beach arona in costa adeje tenerife south at canary islands

Napriek tomu, že bola letecká linka spoločnosti Ryanair z Bratislavy na Kanárske ostrovy zrušená už pred niekoľkými rokmi, Slováci túto destináciu stále milujú. Aj keď to od nás nie až tak blízko a let z Viedne alebo Budapešti trvá takmer štyri hodiny, Kanárske ostrovy sú ideálne pre Slovákov, ktorí radi cestujú v zime do tepla. Podobne ako má USA svoju Floridu, Európa má Kanárske ostrovy. Miesto, kde môžete zažiť leto v zime. Populárne sú už od januára kde sa teplota pohybuje okolo príjemných dvadsať stupňov Celzia. Podľa štatistík Eurostat počet slovenských turistov na Kanárskych ostrovoch za posledné roky klesá, no v tomto roku sa očakáva nárast.

Stále viac Slovákov cestuje na Maldivy od kedy sme prišli na to, že tam je lacno

18904827 - beautiful island beach at maldives

Keď sa povie slovo Maldivy, každý Slovák si predstaví biele pláže a drahé hotely. Nuž, už tomu tak dávno nie je. Maldivy, alebo nespisovne Maledivy či dokonca Malé Divy (naozaj, aj to sme už videli na internete) sa stali v posledných rokoch dostupnejšou destináciou viac ako kedykoľvek predtým. Základom je sa vyhnúť rezortným ostrovom, ktoré sú veľmi drahé aj z toho dôvodu, že ak si chcete na Maldivách postaviť rezort, musíte si kúpiť celý ostrov. Avšak, populárne ostrovy ako Maafushi sú pre turistov s nižším rozpočtom  no rovnakou chuťou po exotike.

Nezavrieme ani na dovolenku na Slovensku

44391264 - mountains - high tatras, slovakia, strbske pleso, hotel patria

Tí, ktorým k životu more a dlhé hodiny v lietadlách naozaj nechýbajú už každoročne objavujú aj krásy Slovenska. Síce sa cestovný ruch na Slovensku vyvíja pomalšie ako v ostatných európskych krajinách, aj Slovensko stojí za zmienku. Letné pobyty v Tatrách sa roky tešia popularite nielen medzi Slovákmi ale aj Čechmi a Poliakmi. Podľa Slovenskej agentúry pre cestovný ruch sa v prvom až treťom štvrťroku minulého roka ubytovalo v ubytovalo v ubytovacích zariadeniach na Slovensku presne 2 303 454 Slovákov. Druhou najpočetnejšou skupinou boli samozrejme Česi s počtom 500 451 návštevníkov, tretí Poliaci a štvrtí Nemci a piati Maďari.

Slovenská agentúra cestovného ruchu taktiež informuje, že ide o 18% nárast oproti minulému roku, čo znamená, že v roku 2016 Slováci cestovali po Slovensku viac a najobľúbenejšie boli v pre návštevníka zo Slovenska výlety na tri noci. Zahraniční turisti tu trávia v priemere dve noci.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ