Prinášame vám tie NAJ miesta v Budapešti. Tieto nevynechajte!

0
10637

Chystáte sa k našim južným susedom do ich hlavného mesta? Je to naozaj krásne mesto, ktoré oplýva uhorskou históriou a nezabudnuteľnou atmosférou. Môžete tu robiť všetko – prechádzať sa po parkoch, obdivovať historické budovy, kochať sa výhľadom z hradu, alebo si vychutnať pulzujúcu štvrť mesta, kde nájdete veľa zaujímavých podnikov. A tu je cestovateľské menu! 

Budapest tip na vylet - clanok

  1. Budapeštiansky hrad

Týči sa nad Dunajom a nad celým mestom, takže keď vyjdete hore, naskytne sa vám krásny panoramatický pohľad. Mimochodom, je to veľmi príjemná prechádzka, ktorú zvládne naozaj každý. A keby nie, tak na kopec ide aj lanovka.

  1. Rybárska bašta

Architektonický skvost, ktorý nemá žiadny praktický účel, bol vybodovaný na mieste, kde sa kedysi predávali ryby. Okrem krásnych výhľadov je toto miesto veľmi fotogenické práve pre netypické prevedenie tohto „pamätníka.“

  1. Holocaust Memorial Centrum

Pamiatka na 500 000 obetí holokaustu z Maďarska. V celom komplexe je synagóga a múzeum s originálnymi dokumentmi a predmetmi, ktoré patrili obetiam. K najvýraznejším prvkom patrí veľká sklená tabuľa, kde sú vryté všetky mená obetí.

  1. House of Terror

Toto moderné interaktívne múzeum prináša odpovede na otázky pre všetkých, ktorí sa nevyznajú v dejinách 20. storočia. Fašizmus, nacizmus, tajné služby, Sovietsky zväz… Toto všetko ovplyvnilo predposledné storočie a práve v House of Terror sa o tom viac dozviete atraktívnou formou.

budapest tipy na vylet clanok

  1. Ruin Bars

Tento fenomén je pre Budapešť typický. Po celom meste nájdete väčšie alebo menšie bary, ktoré sú postavené v ruinách starých budov. Všetko to pôsobí možno trochu neupravene a chaoticky, ale má to šmrnc! Najväčší a najvyhľadávanejší bar tohto typu je Szimpla Kert. Vyskúšajte!

  1. Escape Room

Novodobý trend v hrách. Zoberte partiu 6 ľudí a choďte si overiť vaše schopnosti, logiku a tímovú prácu. V Escape Room vás zamknú do miestnosti, ktorá je tematicky zariadená (napr. izba vraha, faraónova hrobka, Da Vinciho tajomstvá…) a vašou úlohou je na základe rôznych indícií a hlavolamov dostať sa von v časovom limite. Nie je to také ľahké, ako sa môže zdať.

A na záver po akčnom dni zájdite do Bistra Gastland Oktogon, ktoré je na štýl: „jedz, koľko vládzeš“. Prevládajú najmä typické maďarské jedlá a dezerty, takže vaša prehliadka mesta bude teraz už naozaj kompletná!