20 najnebezpečnejších turistických destinácií

0
3214

Ak sa chystáte na dovolenku, týmto krajinám sa radšej vyhnite. Svetové ekonomické fórum zverejnilo rebríček 136 krajín sveta, ktoré analyzovalo z turistického hľadiska. Týchto dvadsať sa ocitlo medzi najnebezpečnejšími.

Najnebezpečnejšie krajiny pre turisotv

 1. Konžská demokratická republika

V krajine operujú ozbrojené zložky ako aj banditi a iné násilnícke skupiny. Nie je nezvyčajné stretnúť tam vojakov, obrnené vozidlá aj vojenské helikoptéry.

 1. Thajsko

Najnebezpečnejšie sú južné provincie Yala, Pattani, Narathiwat a Songkhla. V priebehu posledných trinástich rokov tam násilne zomrelo 6500 ľudí. V regióne je platné stanné právo.

 1. Jamajka

Oficiálne síce nie je radená ako nebezpečná pre turistov, no v niektorých častiach krajiny ako Kingston a Montego Bay je zločin na vrchole a často sa tu strieľa. Dotknúť sa to môže aj turistických rezortov.

 1. Juhoafrická republika

Aj tu prekvitajú zločiny ako znásilnenia a vraždy. Miestni si dokonca najímajú osobných strážcov. Riziko hrozí najmä v izolovanejších mestách a usadlostiach.

 1. Guatemala

Hranica krajiny s Mexikom je miesto, kde sa často nelegálne prevážajú drogy i ľudia. Minulý rok išlo o krajinu s piatym najväčším počtom vrážd v Latinskej Amerike a Karibiku. Často tu tiež prepadávajú autá a budovy a kradnú.

 1. Čad

V krajine sú aktívne skupiny ISIS, Al-Káida aj Boko Haram. V minulosti zasiahli ich útoky nielen ochranné jednotky a civilistov, ale aj cudzincov. Pre mínové polia je nebezpečný aj prechod cez hranice, najmä tie s Líbyou a Sudánom.

 1. Bangladéš

Okrem teroristov tu vyčíňa aj počasie. Časté sú tu tropické cyklóny a záplavy a vyskytujú sa aj zemetrasenia.

 1. Mali

Riziko teroristických útokov hrozí na severe a v strede krajiny a najmä v hlavnom meste Bamako. Terčom sú často hotely a reštaurácie. V novembri 2015 prepadli teroristi Radisson Hotel v Bamaku, kde držali 170 rukojemníkov a dvadsať z nich zabili.

 1. Libanon

Aj tu pôsobia viaceré extrémistické skupiny a bombové útoky nie sú nič nezvyčajné. Stáva sa tiež, že aj menšie protesty či potýčky medzi susedmi sa rýchlo zvrhnú a ujmu na zdraví si odnesú aj nevinní okoloidúci.

 1. Filipíny

V ostrovnej provincii Sulu a na juhu Suluského mora dochádza k únosom, ktorých terčami sú často cudzinci.

 1. Ukrajina

Ako všetci dobre vieme, na východe a juhovýchode Ukrajiny stále prebiehajú boje medzi ukrajinskou armádou a separatistami podporovanými Ruskom. Nebezpečné sú oblasti Doneck, Luhansk a Krym. Konflikt postihuje aj civilistov.

 1. Honduras

Krajina s jedným z najvyšších počtov vrážd na svete. Východná časť Gracias a Dios je známa pre kriminalitu a obchod s drogami. Nebezpečné sú aj mestá Tegucigalpa, San Pedro Sula a La Ceiba. 70% vrážd amerických občanov sa odohralo práve v týchto častiach krajiny.

 1. Keňa

Hoci sa väčšina teroristických útokov odohráva mimo Nairobi, aj v hlavnom meste sú bežné granátové útoky, strieľanie alebo prípady dobodania nožom.

 1. Egypt

V súčasnosti medzi najnebezpečnejšie krajiny pre turisotv patrí aj obľúbený Egypt. Bezpečnosť tu ohrozujú teroristické skupiny, vrátane ISIS. Za cieľ si vyberajú verejné priestranstvá, turistické miesta a dopravné prostriedky.

 1. Venezuela

Nedostatok základných životných potrieb ako je pitná voda, jedlo, lieky a elektrina vedú v krajine k nepokojom a kriminalite. Na dennom poriadku sú lúpežné prepadnutia, únosy aj vraždy.

 1. Nigéria

Vyčíňa tu teroristická skupiny Boko Haram/ISWAP. Za cieľ útokov si vyberajú miesta s vysokým výskytom ľudí: kostoly, školy, reštaurácie, hotely a zábavné centrá.

 1. Pakistan

Pakistan je zmietaný náboženskými konfliktami, je tu výrazne obmedzená sloboda slova a cudzinci majú zakázaný vstup do mnohých častí krajiny.

 1. El Salvador

Počet vrážd v krajine patrí medzi najvyššie na svete. Bojujú tu proti sebe gangy nazývané maras, ktoré pašujú zbrane a drogy.

 1. Jemen

Rebeli v hlavnom meste Saná cielene zadržiavajú amerických občanov kvôli ich pasom. Aktívna je tu aj Al-Káida. Mínové polia a letecké nálety zapríčinili, že obyvatelia Jemenu nemajú prístup k vode, jedlu a liekom.

 1. Kolumbia

Hoci táto krajina nie je taká nebezpečná ako kedysi – na minuloročných World Travel Awards vyhlásili mesto Medellín za najlepšiu destináciu v Južnej Amerike – pre cudzincov môže byť jej návšteva stále riziková. Ozbrojené gangy bacrim unášajú ľudí, pašujú drogy a venujú sa lúpežníctvu. Nezvyčajné nie sú ani teroristické útoky vo veľkých mestách ako Bogota.

Kotré krajiny považujete vy za najnebezpečnejšie krajiny pre turisotv?

Čítajte tiež:

23 úžasných miest na planéte, ktoré možno nepoznáte

Človek nepochádza z Afriky, ale z Európy

Čo si nesmiete zabudnúť zbaliť na stanovačku

 


Zdroj: http://www.businessinsider.com/dangerous-countries-2017-5/#1-colombia-20

ZANECHAŤ ODPOVEĎ