Máme 11 dôvodov, prečo by ste sa mali Dubaju vyhnúť veľkým oblúkom

0
3403

52459804 - night view of dubai downtown with burj khalifa

Nedávno sme na internete zachytili akciové letenky do Dubaja za smiešne ceny. Dubaj je už niekoľko rokov veľmi v móde. Vidina luxusu, teplého počasia, nákupov a selfíčiek z Jumeirah beach v pozadí s najluxusnejším hotelom na svete lákajú nejedného turistu zo Slovenska.


Tip redakcie: Naštartuj sa! Týchto päť krajín na teba čaká a peňaženku ti nezruinujú


Dlho sme mali Dubaj zafixovaný ako luxusnú destináciu amerických hercov, no dnes sa otvoril už aj Slovákom. Avšak, mnoho z tých čo tam boli potvrdili, že Dubaj nieje v skutočnosti tak úžasný, ako sa tvári. Mnohí z tých, čo tam žijú by dokonca Dubaj nikomu neodporučili. Redakcia Zaujímavosti pre vás spísala dôvody, prečo by ste návštevu Dubaja zo svojho cestovateľského itineráru mali tento rok úplne vynechať. Poďme na to:

 • V Dubaji je príliš teplo počas celého roka. V júli teploty vystupujú nad 40 stupňov.
 • V Dubaji je draho od ubytovania až po alkohol. Z niečoho to mesto predsa musí žiť.
 • Majú tu prísne zákony ohľadne pitia alkoholu. Oficiálne by si mal každý turista vybaviť licenciu na alkohol, no nikto to nedodržiava.
 • Ženy sa tu môžu opaľovať v bikinách len na vyhradených miestach, nakoľko ide stále o moslimskú krajinu
 • Na pláži piť alkohol nemôžete a ak vás chytia, môžete skončiť vo väzení
 • Mestská hromadná doprava je nevyhovujúca a metro ani zďaleka nepokrýva celé mesto.52457987 - metro train on the red line in dubai
 • Dubaj nieje budovaný pre peších chodcov, auto je nutnosť. Chodníky a parky na príjemnú prechádzku? V Dubaji nie.
 • Dubaj má neuveriteľné pozlátko za ktorým stojí lacná pracovná sila z Bangladéša a Indie. Títo ľudia postavili luxusný Dubaj v hrozných podmienkach takmer zadarmo.
 • Dubaj je už „otrepaný“ a každý v ňom bol. Čo tak niečo originálne?
 • V Dubaji prechaldnete z klimatizácie s ktorou to tu preháňajú. Od nákupných centier až po taxíky a metrá. Zima!
 • V Dubaji je všetko ďaleko, nakoľko je mesto veľmi rozťahané po pobreží. Aj keď tu taxíky nestoja až tak veľa, je to otrava.

Tento článok samozrejme neslúži na odradenie, no chce vám ukázať pravú tvár Dubaja. Samozrejme, že sa nájdu aj tí, ktorí nenechajú na Dubaj dopustiť a všetko je o osobnom názore. Avšak, toto sú fakty kvôli ktorým vás môže Dubaj nemilo prekvapiť. Pripravte sa naň poriadne.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokIBM otvorilo v Košiciach prvé IoT pracovisko na Slovensku
Ďalší článokAmerickej herečke Natalie Portmanovej sa narodila dcéra
Keď som mal 25, dal som výpoveď aby som sám cestoval po svete. Kancelária nikdy nebola pre mňa. Z cestovateľského blogu Bez Mapy som si spravil zamestnanie na plný úväzok a stal sa digitálnym nomádom. Všetko čo potrebujem k práci je môj laptop, WiFi a hlava plná nápadov. Dlhodobo cestujem po svete a svoje zážitky, rady a tipy ako žiť život na vlastnú päsť zdieľam s tebou na tomto blogu. Pridaj sa ku mne a zahoď svoj strach z nepoznaného.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ