Láka vás Afrika? Vyberte sa na cestu snov!

0
2890

Afrika, alias najstarší kontinent, je pre mnohých len neznámou, nepoznanou destináciou, ktorá je pre našinca navždy zahalená rúškom tajomstva. Cesta tam je však jedným veľkým dobrodružstvom, na ktoré sa len tak nezabúda! Keď raz navštívite tento región známy svojou extrémnou klímou v okolí rovníka, suchým podnebím na Sahare, bujnou vegetáciou pri Nílskej delte, voľne pobehujúcimi zvieratami v savane, verte, že Afrika si vás získa!

Laka vas Afrika - clanok

Začnite na magickom severe. Pozrite si rozprávkové Maroko a v ňom mestá Marakéš a Casablanca. Môžete ísť na jednodňový výlet s profi sprievodcom, ktorý vám ukáže všetky zákutia, aj významné miesta tak, aby vám nič neušlo a aby ste videli Maroko také, aké je.

Keňa. Krajina, ktorá je výnimočná hneď z niekoľkých dôvodov. Mesto Nairobi bolo pred 100 rokmi len prázdna zem s veľkými močiarmi. Za tú dobu sa z neho stalo jedno z najväčších afrických miest! Ale to, čo turistov priťahuje snáď najviac, je dobrodružné safari po národnom parku Masai Mara. Veľká savana, kde uvidíte gepardy, levy, hrochy a krokodíly kúpajúce sa v riekach, pobehujúce antilopy a žirafy, ktoré si pochutnávajú na akácii. Skrátka všetko, o čom ste snívali, keď ste pozerali dokumentárne filmy.

Etiópii sa môžete tešiť na veľkú dávku histórie. Už len hlavné mesto Addis Abeba toho zažilo veľa – boli v ňom tri biblické kráľovstvá a práve táto metropola je centrom kultúrneho života vo východnej Afrike. V meste Gondar na vás čaká pamiatka UNESCO – Kostol Debre Birhan Selassieho, ktorý stráži 80 cherubínov. V meste Lalibela zas uvidíte kostoly z 12. storočia, ktoré sú vtesané do skál a stále sú plne využívané na duchovný život domácich. V Etiópii uvidíte na vlastné oči unikátny domorodý kmeň Mursi – je známy tým, že tamojšie ženy si vkladajú do dolnej pery hlinený tanierik. A na záver návštevy Etiópie už len ochutnajte ich kávu a pokračujte v spoznávaní ďalej!

Caro Afriky clanok

Snáď neexistuje človek, ktorého by nelákalo sa aspoň raz ísť pozrieť na Madagaskar. Tajuplný ostrov s netypickou vegetáciou a faunou, ešte netypickejším obyvateľstvom, kúzelnými baobabmi… a tomu všetkému kedysi kraľoval Slovák Móric Beňovský! Pozrite si palác krutej kráľovnej v hlavnom meste Antananarivo, baobabí les Reniala, kde je najhustejší porast baobabov na svete, skalnatý útvar Anja s množstvami roztomilých lemurov a… Na štvrtom najväčšom ostrove sveta by ste mali čo robiť aj celý rok!

Jedna z najvyspelejších a najbohatších krajín afrického kontinentu je Juhoafrická republika. Cestovateľov láka pre nádherné prírodné rezervácie či už v okolí púšte Kalahari, alebo majestátnych Dračích vrchov. Nechajte sa očariť malými mestečkami, prístavmi alebo pulzujúcimi a modernými veľkomestami. Ak chcete zažiť nedotknutý život prírody, navštívte Slonie pobrežie. Tieto močaristé oblasti sú známe panenskými plážami a exotickými druhmi vtákov. Vyskúšajte tu aj potápanie!

Afrika je jedinečný kontinent s rôznorodou prírodou, reliéfom, kmeňmi, mestami… Tu uvidíte dokonalé umenie prírody, ktoré vám ukáže svet z úplne nového uhla pohľadu!

Čítajte aj:

5 faux pas, ktorým sa v Thajsku radšej vyhnite

Skromné, no očarujúce: Vyberte sa k najkrajším slovenským vodopádom

Chystáte sa do New Yorku? Toto by ste nemali vynechať!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ