Aktuálne: Sochu britského expremiéra u Madame Tussauds odložili do skladu

0
1614

Londýn, (TASR) – Voskovú figurínu bývalého britského premiéra Davida Camerona v Múzeu voskových figurín Madame Tussauds stiahli z expozície a uložili do depozitára. Informoval o tom britský denník The Telegraph. Cameronovu sochu z vosku zamestnanci múzea vytvorili v roku 2010. Podľa pôvodného plánu mala byť do roku 2020 súčasťou expozície Svetoví lídri. Toto rozhodnutie však muselo vedenie múzea zmeniť po tom, ako sa Cameron vzdal funkcie predsedu vlády. Išlo o jeho reakciu na výsledok referenda z 23. júna, v ktorom britskí voliči podporili vystúpenie Británie z EÚ.

Denník The Telegraph poznamenal, že len vlani maskéri dodali Cameronovej figuríne šedivé vlasy a pár vrások, aby pôsobila hodnovernejším dojmom. V expozícii zostáva figurína Cameronovho súpera v referende Borisa Johnsona, ktorý sa stal ministrom zahraničných vecí vo vláde Cameronovej nástupkyne Theresy Mayovej. S vytvorením voskovej kópie Mayovej sa zatiaľ neráta, uviedli zamestnanci múzea. Tí odmietli aj návrhy vytvoriť z vosku sochu „oficiálneho kocúra“ z Downing Street – Larryho, ktorého si Cameronovci vzali v roku 2011 z útulku opustených zvierat.

Výtvarníci múzea už medzičasom vytvorili voskové sochy oboch kandidátov na úrad prezidenta USA – Hillary Clintonovej aj Donalda Trumpa. Miesto v stálej expozícii zaujme ten z nich, kto z volieb 8. novembra vyjde ako víťaz.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ