Ázia ponúka mnohé. Prečítajte si, čo vás ohúri najviac.

0
4752

Kam v Ázii? Ázia je kontinent plný extrémov, protikladov, nevídaných prírodných úkazov, najvyšších horských končiarov, dokonalých pláží, jedinečnej kuchyne… V Ázii nájdete snáď všetko! Špecifickosť a originalitu jej dávajú práve ľudia, ktorí tam žijú. Na jednom kuse zeme sa stretol mix veľkej vzorky populácie, veď práve Ázia je kolískou troch najväčších svetových náboženstiev – kresťanstva, judaizmu a islamu. To má za následok rôzne kultúry, dejiny či architektúru.

Kam v Ázii?

Azia vas dostane - clanok

Na Blízkom východe si vychutnáte atmosféru orientu a čím pôjdete viac na východ, tým sa bude meniť aj tvár Ázie. Ovplyvnená rôznymi východnými náboženstvami, históriou a úžasnou prírodou sa stáva ideálnou voľbou na plnohodnotnú, „nabitú“ a nevšednú dovolenku. Na svoje si prídu na ostrovoch v Indickom oceáne ľudia, ktorí nechcú nič iné len nekonečné ticho a idylickú pláž, horské typy môžu pokoriť Himaláje, Pamir či Hindukúš a dobrodruhovia si môžu užiť nevšedné zážitky v krajinách ako Laos, Kambodža či India.  Ak chcete vidieť vrchol technologického pokroku ľudstva, určite navštívte Japonsko, Singapur, Čínu alebo Taiwan. Kam v Ázii? Možností máte mnoho.

Historické chuťovky

Ázia má čo ponúknuť! Navštívte najznámejšie historické miesta. Pozrite si naživo Taj Mahal, Veľký čínsky múr, Zakázané mesto, Terakotovú armádu, chrámy v Bangkoku a ďalšie pamiatky – cestovateľské „must-see“. Z pohľadu architektúry sú veľmi zaujímavé chrámy v Iráne, Iraku a Afganistane, ktoré sú častým terčom útokov… Keď pôjdete do akejkoľvek metropoly, jednoznačne navštívte národné múzeá, ktoré vám poskytnú komplexný náhľad do histórie danej krajiny.

Tropické raje

Atmosféru ako v raji vám ponúkne množstvo malých aj väčších ostrovov v teplom Indickom oceáne. Nielenže sa môžete tešiť na nádherné pláže s bielym pieskom a teplým tyrkysovým morom, ale aj samotné služby sú na veľmi vysokej úrovni. Nikde inde si tak neoddýchneteako tam. Je o vás postarané ako o členov kráľovskej rodiny. Rezorty ponúkajú širokú škálu aktivít či už akčných, alebo tých relaxačných. Je to len na vašej chuti a nálade! Kam v Ázii? do tropického raja.

„Čudný“ svet

Sú veci, ktoré skrátka zažijete len v Ázii. Bar v Tokiu, kde tancujú roboti, hotel, ktorý je vlastne len akousi kapsulou s posteľou pre jedného, služby profesionálnych spoločníčok, ktoré sa vám budú za peniaze len pozerať do očí…Ak sa pýtate samých seba, že kam v Ázii, zvážte aj tento tip. Ale…Všetko to, čo môže bežného Európana veľmi prekvapiť tu je úplne bežné.

pritaylivost Azie - clanok

Autentická Ázia

Nelákajú vás all-inclusive rezorty, kde nemusíte ani len pohnúť prstom? Vyberte sa do Ázie bez cestovnej kancelárie a spoznávajte ju na vlastnú päsť! Nie vždy ide o najbezpečnejšie výjazdy, ale dobrodružné duše milujú práve tú neistotu a vrtkavosť udalostí. Aziati sú obvykle veľmi milí, ochotní a úslužní, chcú vám pomôcť a ukázať vám ich svet, ktorí je tak veľmi odlišný od toho nášho. Túlajte sa po uliciach, ochutnávajte jedlo z lokálnych malých stánkov, odvezte sa na rikši, choďte na plavbu po Mekongu, pozrite si tradičné obrady na posvätnej rieke Ganga, dajte si čerstvý čaj Ceylon zo Srí Lanky…

Skrátka, majte oči otvorené, vychutnajte si tie rozdiely a užite si kraj, ktorý ponúka viac, ako si myslíte.

Čítajte aj:

Vyberte si aquapark. Maďarské idú na istotu, no Slovenské dvíhajú úroveň

Poďte do raja: Palawan bol opäť vyhlásený za najkrajší ostrov na svete

Práca v sirotincoch v zahraničí: Pozor na podvody, rodičia svoje deti požičiavajú aby zarobili

ZANECHAŤ ODPOVEĎ