Pre podozrivý balík evakuovali vlakovú stanicu v parížskom Disneylande

0
1261

Paríž 19. augusta (TASR) – Vlakovú stanicu v blízkosti parížskeho Disneylandu vo štvrtok večer na dve hodiny evakuovali v dôsledku pohotovosti, ktorú vyvolal podozrivý balík. Predmet následne preskúmal špeciálny tím na odstraňovanie výbušnín.

Reportér tlačovej agentúry The Associated Press sa stal svedkom zásahu polície a bezpečnostných zložiek Francúzskej železničnej spoločnosti SNCF na stanici Marne-la-Vallée približne 25 kilometrov východne od metropoly. Polícia stanicu uzavrela. Tisícky pasažierov sa do vlakových súprav mohli vrátiť až po zhruba dvoch hodinách, pričom vlaky premávali aj naďalej s čiastočnými zdržaniami. Parížska polícia zásah kvôli „podozrivému balíku“ na vlakovej stanici Marne-la-Vallée potvrdila. Ďalšie podrobnosti však bezprostredne neposkytla.

Prevádzku parížskeho Disneylandu daný incident neovplyvnil. Potvrdili to predstavitelia zábavného parku, ktorý ročne navštívi zhruba 15 miliónov turistov. Vlakové stanice v okolí tejto najnavštevovanejšej európskej zábavnej lokality polícia v uplynulých týždňoch evakuovala opakovane. Vždy išlo o falošný poplach. Agentúra AP pripomenula, že Francúzsko sa po sérii teroristických útokov nachádza v období zvýšenej bezpečnostnej pohotovosti.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ