Dovolenka v apríli – tieto 3 mestá nevynechajte!

0
4597

dovolenka v aprili1

Neviete kam na dovolenku v apríli? Inšpirujte sa týmito mestami a nechajte sa už tento apríl odviať do ďalekých krajín za spoznávaním novej kultúry. Svet je veľký, a ak si viete svoje cestovanie správne načasovať, vyťažíte z neho najviac. Niekam sa chodí celoročne, iné miesta a mestá majú svoje najväčšie čaro práve v určitých obdobiach. Či už pre prijateľnejšie podnebie, alebo nádhernú záplavu kvetov. Ktoré sú to? Čítajte ďalej!

Tel Aviv, Izrael

Neviete sa dočkať letnej dovolenky? Tak určite zavítajte do Tel Avivu. Toto prímorské mesto v Izraeli vás ohúri svojou nádhernou architektúrou a históriou. Chcete navštíviť Jeruzalem alebo sa nechať nadnášať vodou a bahnom v Mŕtvom mori? Láka vás aj návšteva Jordánska? Tel Aviv je ideálnym štartovacím miestom na poznávanie kolísky života v Izraeli. Známy Múr nárekov či neskonalá príroda v kontraste s neporiadkom a špinou vás určite vykoľaja a budete si môcť povedať, že ste svoj pas obohatili o novú pečiatku. Počasie v Izraeli v apríli začína byť veľmi príjemné, a kým nás tu na Slovensku môže prekvapiť občasné sneženie či prízemné mrazy, v Izraeli si v apríli môžete veselo obliecť krátke nohavice a ľahkú jarnú mikinu.

 

Atény, Grécko

Možno sa pýtate, prečo by ste mali ísť do Grécka v apríli, keď tam pravdepodobne pôjdete aj počas leta na každoročnú letnú dovolenku? Aprílové Grécko má nespočetné množstvo výhod, z ktorých vy, ako včasný jarný návštevník, môžete ťažiť. Nebavia vás dlhé zástupy ľudí pred Akropolou v Aténach? Garantujeme vám, že v apríli bude zástup turistov oveľa menší. Ďalšou nespornou výhodou cestovania do Grécka v apríli je bezpochyby teplota. Príjemné teploty a studený vánok od mora vám vašu návštevu určite spríjemnia. Nezabudnite však na opaľovací krém! Grécko predsa len nie je Slovensko a spáliť vás môže už v apríli, a to dokonca aj vtedy, keď je zamračené.

dovolenka v aprili 2

dovolenka v aprili3

Tokyo, Japonsko

Posledným v tomto zozname, no určite nie v zozname miest, ktoré sa oplatí vidieť v apríli, je jednoznačne Tokyo alebo celé Japonsko. Prečo? Od polovice apríla do začiatku mája tu totižto nastáva obdobie zvané „cherry blossom“, ktoré láka návštevníkov z celého sveta. Predstavte si záplavu ružových kvetov čerešní druhu Prunus serulata alebo po slovensky sakura. Obdobie kvitnutia čerešní je jednoznačne tou TOP sezónou v Japonsku, kedy sa zelené polia a lúky menia na ľahko ružové a vy sa cítite ako v rozprávke. Avšak, majte na pamäti, že toto obdobie je v Japonsku jedno z najdrahších, a tak ako je samotné Japonsko drahé vo všeobecnosti, v tomto období to platí dvojnásobne.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokPrečo je dôležitý výber profesionálneho servisu mobilov?
Ďalší článokDenník nevesty prvá časť: Kedy začať s prípravami
Keď som mal 25, dal som výpoveď aby som sám cestoval po svete. Kancelária nikdy nebola pre mňa. Z cestovateľského blogu Bez Mapy som si spravil zamestnanie na plný úväzok a stal sa digitálnym nomádom. Všetko čo potrebujem k práci je môj laptop, WiFi a hlava plná nápadov. Dlhodobo cestujem po svete a svoje zážitky, rady a tipy ako žiť život na vlastnú päsť zdieľam s tebou na tomto blogu. Pridaj sa ku mne a zahoď svoj strach z nepoznaného.