Čo sa dá robiť v Londýne zadarmo

0
3995

Bezplatné atrakcie v Londýne

Londýn môže byť pre našinca náročný na peňaženku. Ale aj v britskom veľkomeste sa nájde kopa vecí, ktoré sú lákavé a pritom úplne zadarmo.

14938646 - columbia road flower market, london, uk

Bezplatné atrakcie v Londýne

Kvetinové trhy na ulici Columbia Road

Konajú sa každú nedeľu v Shoreditchi. Nevadí, že si nič nekúpite – množstvo lupeňov je pastva pre oči a poteší aj vašich sledovateľov na Instagrame.

42130712 - the national portrait gallery in london.

Portrét Kate Middletonovej v National Portrait Gallery

Vstup do tejto galérie pri Trafalgarskom námestí je, ako ste sa už iste dovtípili, zdarma. Okrem portrétov iných významných Britov tu nájdete aj podobizeň vojvodkyne Kate. Jej autorom je Paul Emsley a verejnosti ju predstavili v roku 2013.

55334301 - visitors in the british museum, london, uk

Rosettská doska v British Museum

Táto trojjazyčná čierna doska zohrala kľúčovú rolu pri dešifrovaní egyptských hieroglyfov a je jedným z najväčších turistických lákadiel v meste. Za zmienku stojí aj sklenený strop vo vstupnej hale budovy.

59780628 - colorful typical row houses in notting hill, london, uk

Pestrofarebná architektúra Notting Hill

Táto historická časť mesta sa nachádza len kúsok od známeho Kensingtonského paláca. Natáčal sa tu aj rovnomenný film s Juliou Robertsovou a Hughom Grantom. Čo tak vydať sa po jeho stopách?

17630099 - portobello road sign in notting hill london

Prechádzka po Portobello Road

Na tejto asi najznámejšej ulici v celom Londýne sa každú sobotu koná neprehliadnuteľný trh. Môžete tu stretnúť ľudí aj veci zo všetkých kútov sveta a zažiť neopakovateľnú atmosféru. A ak zvládnete nič si nekúpiť, máte celý zážitok úplne zadarmo!

27812590 - london, uk – april 16, 2014: changing the guard at buckingham palace in london

Výmena stráží v Buckinghamskom paláci

Najkráľovskejšia ceremónia v meste! Každé ráno, keď to dovolí počasie, si môžete zvonka paláca pozrieť slávnostnú výmenu stráží. Odporúčame pozrieť si vopred rozpis a radšej prísť skôr, aby sa vám ušlo miesto vpredu.

11200771 - london, united kingdom - may 7, 2011: hyde park in london, united kingdom. hyde park, with 142 hectares (350 acres), is one of the largest parks in central london.

Piknik v Hyde Parku

Z Buckinghamského paláca zamierte rovno do najväčšieho kráľovského parku v Londýne. Dajte si obed na deke a zabavte sa sledovaním ľudí. Neskôr môžete navštíviť výstavu moderného umenia v Serpentine Galleries, ružové záhrady či Fontánu princeznej Diany – všetko zadarmo a priamo v parku.

25800147 - st pauls cathedral in london.

Schody Katedrály sv. Pavla

Vstup do samotnej katedrály nie je lacný, ale za posedenie na jej schodoch vám nenaúčtujú nič. Presne toto schodisko „zdolala“ princezná Diana vo svoj svadobný deň. Barokovej architektúre budovy neuberá nič ani zvonka.

51841774 - tate modern art gallery cafe interior with people and city view in london

Vyhliadka z vrcholu Tate Modern

V samotnom Tate Modern nájdete niekoľko grátis expozícií. Nezabudnite sa však vyviesť výťahom, odkiaľ sa vám naskytne panoramatický výhľad na mesto.

Čítajte tiež:

Zmeny v Ryanair, ktoré potešili európskych cestujúcich

Prečo jazdia Briti po ľavej strane cesty

Ako Johnny Depp premrhal svoje milióny

 


Zdroj:https://www.purewow.com/travel/free-things-to-do-in-london

ZANECHAŤ ODPOVEĎ