Sedem zbytočností, ktoré si na dovolenku nebaľte

0
3188

Ak je niečo, čo by mnohí cestovatelia najradšej pri plánovaní dovolenky vynechali, tak je to balenie batožiny. V hlave si premietame scenár, čo a kedy by sme mohli potrebovať, čo ak to v exotickej destinácii nenájdeme v obchodoch, čo ak …? Pravda je taká, že dnes už nájdeme vo svete takmer všetko, čo by sme mohli doma zabudnúť. Nové zážitky z ciest si prinesieme domov bez ohľadu na to, či budeme mať v kufri tri alebo desať tričiek. Mnohé veci na cestách nebudete potrebovať aj napriek tomu, že doma ste na nich zvyknutí. Ktoré sú to?

luggage-1643010_1920

1. Fén na vlasy

Ak cestujete na dovolenku do teplých krajín, vlasy vám vyschnú na slnku a vo vetre do pol hodiny. Okrem toho, väčšina hotelov a penziónov má vo vybavení izby aj fén.

2. Veľká plážová osuška

Rezorty a hotely požičiavajú osušky bez problémov. Prípadne si zbaľte väčšiu šatku alebo tenký, rýchloschnúci uterák z mikrovlákna.

3. Rifle

Nepohodlne sa v nich letí, na túrach sa v nich potí a večery v exotických destináciách nie sú tak chladné, aby ste potrebovali rifle. Zbaľte si ľahšie bavlnené nohavice, ktoré využijete aj na treking, a ženy môžu kombinovať sukne s legínamy alebo dlhšími šatami.


Prečítajte si: PR a SEO je lepšie spojiť ako oddeliť

woman-919047_1920

4. Drahé šperky

Prečo by ste na seba pútali pozornosť, keď nemusíte? Tak, ako sa v zahraničí nájdu pohostinní a prívetiví ľudia, tak sa objavia aj tí, ktorí toho majú menej a cudzinci s drahými šperkami sú pre nich potencionálnym “príjmom”.

5. Knihy a sprievodcovia

Jedna vec je naštudovať si sprievodcov a rady iných cestovateľov knižne a online doma pred cestou, druhá vec je vláčiť so sebou hrubých sprievodcov. Pýtajte sa na najlepšie reštaurácie a tipy kam vyraziť miestnych alebo iných cestovateľov, ktorých stretnete.

6. Spodné prádlo a ponožky na každý deň

Prať sa dá všetko a všade. Využite mydlo, umývadlo alebo sprchu na izbe a ušetríte v batožine kopec priestoru.

ferrara-1684751_1920

7. Dáždnik

Stačí, ak si zbalíte nepremokavú bundu s kapucňou. Šanca, že dáždnik zabudnete v autobuse alebo reštaurácii je väčšia ako to, že sa vonku rozprší. A keby aj, prečkajte dážď v kaviarni alebo si kúpte dáždnik za pár eur od pouličného predavača a neskôr ho darujte alebo nechajte na recepcii hotelu.

Tak vidíte, balenie batožiny nemusí byť stresujúce 🙂

Čítajte tiež: 

V Argentíne objavili 30-tonový meteorit, druhý najväčší na svete

Cirque du soleil opäť v Bratislave