5 najkrajších miest na Taiwane

0
6352

Zunovala sa vám juhovýchodná Ázia a premýšľate, ktoré krajiny v Ázii navštíviť? Ak na cestách veľmi neobsedíte na plážach ani v rezortoch, ale skôr sa vyberiete na túru a baví vás tráviť hodiny na miestnych nočných trhoch s jedlom, začnite hľadať letenky na Taiwan.

Taiwan_002

Tento ostrovný štát východnej Ázie je rozlohou menší ako Slovensko (len niečo viac ako 36 000 km2) a ľahko ho môžete precestovať aj za desiať dní, ak viete, kam presne sa vydať. My vám ponúkame výber piatich najkrajších miest na Taiwane v rôznych kútoch ostrova.

 

Taipei

Kontrast architektonických skvostov, rozmanitosť pouličného jedla na trhoch otvorených do neskorých hodín, parky, kde sa dá zabehať uprostred mesta, výhľady z výškových budov, z ktorých sa vám zatočí hlava, rušné i tiché taoistické a budhistické chrámy a kopec kaviarní, a obchodíkov s čajmi. A to je len zlomok toho, čo vám hlavné mesto Taiwanu ponúkne.

 Taiwan_003

Národný park Taroko Gorge

Viac ako 100 000 hektárov nádhernej prírody, strmých kaňonov, mohutných mramorových skál, neskutočnej vegetácie a tyrkysová rieka k tomu. Taroko park je jedno z najnavštevovanejších miest Taiwanu a nie bez dôvodu. Rozloha parku sa postarala nielen o rozličné výškové pásma, ale aj o rozdielne druhy fauny a flóry.

Vstup do parku je zdarma, zaplatíte jedine za autobusové spojenie z neďalekého mestečka Hualien. Park sa dá jednoducho prejsť na motorke alebo stopom.

 Taiwan_001

Yangmingshan Park

Yangmingshan Park prezývajú miestni „pľúca Taipei”. Vzdialený je len 30 km od hlavného mesta, kde často nevidíte modrú oblohu. Yangmingshan je ideálny pre tých, ktorí preferujú stráviť víkend na čerstvom vzduchu. O tom, že sa Taiwanci do prírody vyberú radi, vás presvedčí počet návštevníkov parku cez víkend. Park má niekoľko turistických chodníkov, ktoré sú upravované a perfektne značené. To, čo v parku zažijete a uvidíte, záleží len na vašej fyzickej kondícii. Odporúčam vyjsť na vrch Qixing (1120 m) s nádherným výhľadom.

 Taiwan_004

Kenting

Ak si budete chcieť po trekoch v horách a návštevách chrámov na ostrove oddýchnuť, určite sa zastavte v meste Kenting. Pohodové plážové miesto je populárne medzi taiwanskými turistami. Ak sem prídete mimo sezóny, užijete si ho bez davov. No a v prípade, že cestujete po svete so surf doskou, vezmite si ju práve do Kentingu. Odporúčame: pláže priamo v meste Kenting, Eluanbi maják v Kenting národnom parku, jazda na skútri pozdĺž pobrežia.

 Taiwan_005

Taichung

Na prvý pohľad možno nevýrazné industriálne mesto. Pod fasádou mrakodrapov a betónovej džungle sa však ukrývajú zaujímavé miesta Taichungu. Žije to tu umením a jedlom! Vo štvrti Xi nájdete Uličku maľovanej animácie, len pár zastávok z centra vystúpite v unikátnej Dúhovej dedinke a nevynechajte ani Kreatívny a kultúrny park Taichungu, kde pravdepodobne natrafíte na festival, výstavu alebo performance študentov umenia.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ