11 trikov pre naozaj dlhé vlasy

1
4825
 1. Majte trpezlivosť

Za jeden mesiac vlasy väčšinou narastú priemerne o jeden centimeter. A aj to len za predpokladu, že sú naozaj zdravé a bez množstva rozštiepených končekov. Buďte trpezliví!

vlasy1

 1. Strihanie paradoxne rast vlasov urýchli

Pravidelné a časté pristrihávanie končekov v konečnom dôsledku spôsobí, že vlasy porastú rýchlejšie, pretože budú zdravšie. Ak štiepenie zastavíte hneď na konci vlasu, nepostihne jeho väčšiu dĺžku. Ak so strihaním vlasov budete čakať pol roka, budú vlasy zničené a bude potrebné odstrihnúť ich veľkú časť. Odporúča sa pristrihnutie asi o 3 mm každé dva až tri mesiace.

 1. Po každom umytí vlasov používajte kondicionér.

Vlasy sa oslabujú používaním rôznych lakov, gélov a fénovaním. Kondicionér obnoví lipidy a proteíny, ktoré zdravý vlasy potrebuje.

 1. Nepoužívajte šampón každý deň.

Šampón slúži na to, aby zmyl z vlasov špinu a zvyšky vlasovej kozmetiky. Ale okrem toho oberá vlas aj o prirodzené oleje, ktoré by vlasy mali strácať čo najmenej. Ak potrebujete použiť šampón, naneste ho len na vlasy blízko pokožky hlavy, kde sú najmastnejšie. Keď vlasy opláchnete vodou, šampón premyje aj zvyšok dĺžky vlasov, ale nebude k suchším končekom taký agresívny.

 1. Používajte vlasový olej alebo vlasové masky aspoň raz týždenne

Konce vlasov sú pravdepodobne staré niekoľko rokov a potrebujú o to dôkladnejšiu výživu a starostlivosť. Oleje a masky si môžete zakúpiť v obchodoch už ako hotové produkty, alebo si ich namiešať aj doma. Recept na domácu prípravu je: hrnček nerafinovaného kokosového oleja s lyžicou mandľového, makadamového a jojobového oleja. Olej naneste na vlhké vlasy, nechajte 10 minút pôsobiť, potom umyte vlasy šampónom a použite kondicionér.

 1. Môžete zvážiť aj doplnky stravy posilňujúce rast a zdravie vlasov

Telo potrebuje rôzne živiny na tvorbu nového vlasu. Existuje niekoľko druhov doplnkov stravy v tabletách, ktoré zaručia dostatok týchto látok pre vaše vlasy. O ich užívaní je ale vždy lepšie poradiť sa najskôr s vaším lekárom.

vlasy2

 1. Češte si vlasy opatrne a s jemnosťou

Hrebeň vlasy mechanicky poškodzuje. Keď si po umytí rozčesávate vlhké vlasy, začnite od koncov a postupne ich rozčesávajte stále vyššie a vyššie. Tak predídete veľkému uzleniu a zamotávaniu prameňov, ktoré sa s námahou zase rozpletajú.

 1. Používajte jemné saténové obliečky na vankúš.

Hladký materiál nevytvára také trenie, ako bežné bavlnené obliečky. Takto bude aj vankúš počas noci k vaším vlasom jemný.

 1. Nezabaľujte si vlasy do tuhého turbanu

Zamotanie vlasov do hrubej osušky ich poškodzuje viac, než si myslíte. Najmä pevné turbany môžu polámať jemné vlásky na okraji vlasatej časti hlavy. Jemné a mäkké uteráky z mikrovláken sú k vlasom oveľa šetrnejšie a vhodnejšie na zabalenie po umytí.

 1. Striedajte účesy

Buďte pozorný hlavne pri konskom chvoste. Obmieňajte jeho umiestnenie a výšku, aby neboli namáhané stále tie isté vlasy. Tak dáte všetkým vlasom dosť času na regeneráciu.

 1. Na konci a vlasov ich opláchnite studenou vodou

Pri pravidelnom dodržiavaní to má naozaj veľký efekt na zdravie a rast vlasov. Studená voda vyhladí vonkajšie vrstvy vlasu. Vlas je tak pevnejší a odolnejší voči poškodeniu vonkajšími vplyvmi.

Zdroj: cosmopolitan.com

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ