5 druhov „iných“ dovoleniek, ktoré musíte zažiť

0
6841

Ísť na dovolenku dnes už neznamená ubytovať sa v hoteli s bazénom alebo spať pod holým nebom či stanovať. Možností ako zažiť neobyčajnú dovolenku je veľa, my vám ponúkame tipy na tie menej všedné. 


Tip redakcie:  Kúzlo Vianoc je pre Máriu Čírovú najmä o rodine


 1. Dovolenka na jachte

  45815223 - young people having fun on a yacht. youth party on a yacht. guys and girls shoot selfie on a yacht. friendly company rests on a yacht. yachting. cruise on a yacht.

Na to, aby ste si užili dovolenku na mori, dnes nepotrebujete mať ani vlastnú jachtu, ani kapitánsky kurz. Stačí si jachtu prenajať a sprevádzať vás bude profesionálny kapitán. Ideálne pre romantické plavby alebo rodinné dovolenky, kedy si vy sami môžete určiť tempo aj itinerár miest, ktoré počas plavby navštívite.

 1. Bývanie na stromoch

  47911919 - alpine wooden treehouse in switzerland

Ak ste v detstve snívali o tom, že raz budete žiť na strome, tak sa máte na čo tešiť. Domy na stromoch patria v posledných rokoch medzi veľký boom, a toho, že by ste boli ukrátení o všetok komfort klasického ubytovania v hotelovej izbe, sa báť nemusíte. Luxusnejšie domy na stromoch sú kompletne vybavené, vrátane kúpeľne.

 1. House sitting

Kým majiteľ domu dovolenkuje v zahraničí, vy sa môžete na pár dní, týždňov, alebo mesiacov postarať o jeho dom, domáce zvieratá, prípadne i o záhradu. Registrácia a výber záujemcov prebieha online. Ponuky nájdete po celom svete s výnimkou afrických štátov.

 1. Ubytovanie v majáku pri mori

  40754034 - bella vista lighthouse and cliffs in the greater cape of santander (cantabria, spain)

Výhľad na more z opusteného majáka si už nemusíte užívať len z filmov. Ubytovať sa v prekrásne zariadenom zrenovovanom majáku môžete najmä v Anglicku, Škótsku, Nemecku, Írsku, Nórsku, alebo na Novom Zélande.

 1. Domov v obytnom aute

Cestovaním po svete v obytnom aute zabijete dve muchy jednou ranou. Budete mať postarané o dopravu, ale aj o ubytovanie. Nehovoriac o tom, že si budete môcť sami vybrať výhľad, do ktorého sa ráno prebudíte.

 Nuž, dnes sa dá prespať na cestách na rôznych miestach. Výber záleží len od vášho rozpočtu, a dobrodružnej povahy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ