Zdravé materiály pre každý interiér

0
3507

Nie je to len dobrá životospráva a dostatok pohybu, vďaka ktorým podporíme svoje zdravie. Na našom fyzickom a psychickom stave sa veľkou mierou podpisuje aj bývanie. Práve preto by v našej domácnosti nemalo chýbať čo najviac zdravých materiálov. 

Zdravé materiály pre interiér

Ak je v našom záujme nastoliť v živote rovnováhu, potom si musíme dať záležať na všetkých aspektoch vrátane bývania. Práve vzhľad a dispozícia domácnosti dokáže dosť veľkou mierou ovplyvniť kvalitu života, takže pri zariaďovaní interiéru nás čaká viacero úloh. Ich cieľom má byť zabezpečenie štýlového bývania s príjemnou harmonickou atmosférou, ktorá na nás bude pôsobiť pozitívne a to sa nám podarí vďaka použitiu zdravých materiálov.

Zdravé bývanie podporia prírodné materiály

Pri pomýšľaní na zdravé bývanie môžeme len ťažko obísť prírodné materiály, ktoré majú na obyvateľov podstatne lepší vplyv ako rôzne umelé napodobeniny. V mnohých prípadoch sa dokonca využívajú aj ako tzv. harmonizéry, ktorých prítomnosť má priaznivé očistné účinky a dokáže filtrovať škodlivé prvky v priestory. Vzhľadom na to sa každý z týchto prírodných materiálov hodí do akéhokoľvek interiéru, v ktorom bude pôsobiť zdravo a esteticky.

Zdravé materiály pre interiér 2

Najobľúbenejšie zdravé materiály využívané v slovenských interiéroch :

Drevo v rôznych podobách – Drevo je ako interiérový materiál na Slovensku najvyužívanejšie a vzhľadom na jeho skvelé vlastnosti sa to nebude meniť. Majitelia ho využívajú v rozličných podobách, ktoré sa hodia do každej miestnosti. V nich spríjemňujú prostredie svojou živosťou a špecifickou vôňou, takže stačí si vybrať doplnky zo správnej dreviny prinášajúcej elegantný dizajn.

Prírodný kameň – Len o niečo menej obľúbeným materiálom je prírodný kameň, ktorý je tiež využívaný v mnohých variantoch. Ešte donedávna šlo o materiál určený výhradne na výrobu dekoračných doplnkov, no dnes poslúži aj pri spracovaní podláh či obkladov. Takto sa stáva dominantným prvkom mnohých interiérov, v ktorých oceňujú jeho jedinečný masívny vzhľad. A pri dobrej práci výrobcov vôbec nepôsobí tak chladne, ako mu niektorí vyčítajú.

Sklo a jeho exkluzívny vzhľad – Ďalším obľúbeným materiálom, ktorý si získava stále väčšiu popularitu je práve sklo. Dnes ho nenájdeme len ako súčasť riadu či sady váz, nakoľko jeho potenciál je ďaleko väčší. Interiéry dopĺňa napríklad vo forme posuvných dverí alebo rovno sklenených stien. Je jedno, či sa využíva v kalenej alebo čírej forme, oba typy sa vyznačujú exkluzívnym vzhľadom a zdravotne nezávadnými vlastnosťami.

Elegantná koža – Medzi obľúbené zdravé materiály patrí aj koža, ktorá však interiérových dizajnérov rozdeľuje. Kým jedni ju považujú za vrchol vkusu a kvality, iní ju odsudzujú pre jej slabú praktickú stránku a označujú ju za nehumánny materiál. Je pravda, že prináša časté problémy s čistením a v letných mesiacoch nie je šťastným riešením, no z hľadiska vplyvu na zdravie je dokonalá. Žiadne alergény ani prašnosť, takže jej miesto v interiéroch je oprávnené.

Zdravé materiály pre interiér 3

Do zoznamu zdravých prírodných materiálov vhodných pre každý interiér môžeme pridať aj ďalšie. Mnoho obyvateľov sa začalo zameriavať na moderné kombinované materiály, ktoré sa vyrábajú podľa najvyšších hygienických požiadaviek. Sú to napríklad organické podlahy bez prítomnosti PVC alebo drevoplasty s minimálnym obsahom škodlivých prvkov. Každý z nich spája rovnaká úloha a tou je pomáhať nám pri zariaďovaní zdravej a elegantnej domácnosti bez ohľadu na to, o aký konkrétny materiál ide.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ