V kúpeľni nemusí byť len keramická dlažba: Máte aj iné možnosti!

1
5490

Kúpeľňa patrí k tým väčším investíciám, ktoré sa v byte či dome robia. Keď už padne konečné rozhodnutie o rekonštrukcii kúpeľne, prerába sa v nej úplne všetko. To okrem kompletnej výmeny rozvodov, vybavenia či obkladov zahŕňa pochopiteľne aj novú podlahu.

Podlaha do kúpeľne by mala spĺňať oveľa viac nárokov ako podlahy v iných miestnostiach bytu. Samozrejme musí byť bezpečná, protišmyková, odolná voči vode, ľahko čistiteľná, hygienická a pochopiteľne by mala aj dobre vyzerať. Časy, kedy sa do kúpeľní dávala výlučne dlažba, sú už dávno preč. Výber podlahy je vo veľkej miere pocitová záležitosť a chladná dlažba nemusí vyhovovať každému.

Keramická dlažba

Aj napriek tomu keramická dlažba stále kraľuje v kúpeľniach, keďže sa svojimi vlastnosťami do nich dokonale hodí. Navyše si môžete vybrať zo širokého spektra vzorov a dekorácií, ktoré potom zladíte aj s obkladom. Pri upratovaní sú vhodné veľkoplošné dlaždice.

Drevené podlahy

V moderných kúpeľniach sa čoraz častejšie objavujú podlahy z dreva, ktoré vytvárajú príjemnú atmosféru. Vďaka povrchovej úprave sa netreba obávať toho, že by sa drevené podlahy vplyvom vlhka znehodnotili. Ich odolnosť sa dá navyše ešte zlepšiť impregnáciou alebo špeciálnymi prípravkami proti plesni. Aj napriek tomu je však potrebné v kúpeľni zabezpečiť správne odvetrávanie, ktoré zabráni zachytávaniu vlhkosti v podlahe i stenách.

Kamenná dlažba

Kvôli kamennej dlažbe budete musieť načrieť do peňaženky o čosi hlbšie. Jej výhodou však je, že sa dá pokladať bez spár, takže sa bude ľahko čistiť. Môžete si zároveň vybrať povrchovú úpravu podľa svojho vkusu. Kameň je však chladný, preto je vhodným riešením dať podeň podlahové kúrenie.

Čítajte tiež:

5 pokročilých trikov pre používateľov Google Chrome

Trnavský multimediálny festival Lovely Experience má problém: pre audio-vizuálnu show potrebuje rozšíriť festivalový priestor

4 veci, ktoré by ste mali vedieť predtým, ako začnete zbierať nalietané kilometre

1 komentár

  1. Perfektnou voľbou sú české vinylové dielce thermofix spoločnosti fatra, ktoré sú nemsierne odolné voči mechanickému poškodeniu, chémii aj vode a sú vhodné na podlahové kúrenie, takže až vyskočíte z vane priamo do teplého vinylu s dizajnom trebárs dubu

ZANECHAŤ ODPOVEĎ