Tieto zlepšováky dodajú vášmu kulinárskemu umeniu ten správny šmrnc!

0
3185

Chcete vaše jedlá vylepšiť, ale neviete prísť na to, čo vášmu kulinárskemu umeniu dodá nezabudnuteľný šmrnc? Alebo si chcete váš pobyt v kuchyni trochu zjednodušiť? Nech sa páči!

skvela omeleta clanok

  1. Majstrovská omeleta

Hovorí sa, že súčasťou pohovorov do špičkových reštaurácií je aj príprava omelety. Podľa nej poznať skutočného majstra. Ak ste aj vy omeletu pripravovali doteraz len tak, že ste „ledabolo“ vyliali na panvicu zmiešané vajíčka a čakali, kým stuhnú na placku, verte, že existuje niečo lepšie. Vyklepnite vajíčka do pohára, pridajte soľ, korenie a kvapku mlieka či šľahačky. Poriadne prešľahajte. Keď zmes vylejete na panvicu, vtedy prichádza vaša chvíľa! Vyzbrojte sa vidličkou a povrch omelety zľahka prešľahávajte, až kým sa celá omeleta neupečie. Bude nadýchaná, vláčna a neodolateľná!

  1. Pošírované vajíčko pre „kazisvetov“

Chcete spraviť vajíčko Benedikt, ale po jeho vliatí do vodného víru vám na povrch vyplávajú len kúsky bielka a zabudnutý žĺtok? Netrápte sa. Jamie Oliver sa vynašiel. Vyklepnuté vajíčko vloží do igelitového vrecúška, ktoré stiahne a spraví uzlík. Neskôr ho dá variť. …a voilá, nádherné pošírované vajíčko v celku!

  1. Nikdy nevyhadzujte staré pečivo!

Potrpíte si na čerstvé, chrumkavé a voňavé pečivo? Môžete ho mať za pár sekúnd, hoci máte k dispozícii len vrecko suchých rožkov. Rožky alebo iné staršie pečivo dajte na tanier/plech, pokvapkajte malým množstvom vody a vložte do rúry alebo do mikrovlnnej rúry. Po krátkej chvíli vytiahnete chrumkavé pečivo hodné francúzskej pekárne.

  1. Buchty na pare, knedľa na pare…

To môže byť minulosť. Zabudnite na zdĺhavé parenie buchiet alebo knedle. Ušetrite svoj čas zlepšovákom, ktorý nenechá na chuti žiadne neželané dôkazy. Buchty alebo pár plátkov knedle vložte do igelitového vrecka a dajte do mikrovlnnej rúry na pol minúty. Po pár sekundách vytiahnete naozaj takmer nefalšované buchty ako „na pare.“

zlepsovaky do kuchyne clanok

  1. Instantný koláč á la cukráreň

Už ste sa určite ocitli vo chvíli, keď ste siahli po hotovej koláčovej zmesi, do ktorej stačilo pridať vodu a koláč bol na svete. Niečo mu však chýbalo… Skúste toto: riaďte sa inštrukciami na obale, ale pre bohatšiu chuť pridajte jedno alebo dve vajíčka. Olej nahraďte rozpusteným maslom. Namiesto vody dajte rovnaký objem mlieka. Tak bude konzistencia a chuť koláča delikátnejšia a nik nespozná, že celé vaše pečenie trvalo 5 minút aj s otvorením škatuľky so zmesou.

  1. Vývar, aký ešte svet nevidel (nejedol)

Desí vás predstava mútneho a kalného vývaru? Aby ste ho mali po uvarení číry, najprv mäso alebo kosti zalejte horúcou vodou a nechajte chvíľu vrieť. Vodu potom vylejte a mäso opláchnite. Vložte ho potom do studenej vody a varte ako zvyčajne. Výsledkom bude dokonalá, číra polievka, v ktorej možno uvidíte svoj vlastný odraz spokojného kuchára 🙂

Ak ste milovník varenia a pečenia, na mnohé triky ste už určite prišli alebo prídete. Pri troche kreativity sa v kuchyni dajú stvárať divy a niekedy to netrvá viac než pár minút. Tak do toho!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ