Prehľad najlepších možností ako financovať bývanie

0
2853

Hodnota realít stúpa, ponuka voľných nehnuteľností sa zmenšuje a zabezpečenie komfortu si pýta stále väčšie investície, píše predajprenajom.sk. Financovanie bývania vyžaduje čoraz viac peňazí a nám neostáva nič iné, len hľadať najlepšie možnosti ako sa dostať jednoducho a bezpečne k peniazom.

Prehlad_najlepsich_moznosti_fnancovania_2

Výška nákladov spojených s kúpou alebo rekonštrukciou bývania sa počíta v tisíckach eur, čo núti mnohých z nás využívať rôzne formy financovania. Vzhľadom na ekonomickú situáciu väčšiny Slovákov je vlastných zdrojov málokedy dosť, takže do úvahy prichádzajú pôžičky, bankové produkty alebo iné dostupné možnosti určené na získanie peňazí. Nás zaujíma, ktoré z riešení môžeme považovať za bezpečné a zároveň finančne výhodné, na základe čoho sa pozrieme na tie najlepšie možnosti.

1. Vlastné finančné zdroje

Využitie vlastných zdrojov je tým najlepším riešením ako bývanie financovať. Nevznikajú nám žiadne dlhy, nebudeme nútení uhrádzať splátky a nemusíme si dávať pozor na zmeškanie nejakých termínov splatnosti. Ako sme však spomínali vyššie, vlastných zdrojov je v prípade väčšiny Slovákov málokedy dosť, takže hľadať treba medzi ďalšími možnosťami.

2. Hypotéka ako tradičné riešenie

Najčastejšou formou financovania bývania sú už niekoľko rokov hypotekárne úvery. Klienti bánk vsádzajú na osvedčený spôsob ako sa dostať k peniazom určeným na tento účel, pričom sú ochotní splácať záväzky niekoľko rokov. Zmluva s bankou zaručí bezpečné financovanie, čiže ak nemáme vlastné zdroje, toto tradičné riešenie prichádza vhod. Navyše, aktuálna výška úrokov patrí k najnižším v histórií, čo je ďalším dôvodom pre využitie tohto riešenia.

Pokračovanie článku nájdete tu!