Nadčasová inšpirácia rodinného domu zo Záhoria od ateliéru DOBRÝ INTERIÉR

0
9603

Bývanie v komfortnom dome s dostatkom priestoru zariadenom v útulnom štýle je snom mnohých z nás. Majiteľom rodinného domu na Záhorí sa tento sen splnil a to aj vďaka skvelej práci ateliéru DOBRÝ INTERIÉR, ktorý sa pohral s nadčasovým dizajnom.

Práca ateliéru DOBRÝ INTERIÉR nás stále prekvapí niečím novým. Tentoraz nás zaujal ich návrh rodinného domu na Záhorí, ktorý sa nesie v rytme originality a duchaplného prevedenia jednotlivých miestností. Výsledok stojí za to, veď posúďte sami, či by ste si vedeli predstaviť žiť v takomto pohodlí vyžarujúcom skutočné teplo domova.

Útulná obývačka ako centrum diania

Pri návrhu obývačky sa myslelo na to, že práve táto miestnosť má slúžiť ako centrum diania, kde sa bude celá rodina stretávať najčastejšie. Dizajnéri tomu prispôsobili kombináciu farieb, tvarov a materiálov, ktorej dominuje spojenie neutrálnych matných odtieňov s prvkami dreva. 

Kuchyňa s otvoreným priestorom

Interiéry využívajúce otvorený priestor medzi kuchyňou a obývačkou sú čoraz viac obľúbené. Takto zariadené priestory podporujú pocit priestrannosti, ktorý je pre dosiahnutie komfortu maximálne dôležitý. So susednou obývačkou sa zladil aj vzhľad spájajúci eleganciu svetlého dreva s bielo-sivými variáciami na stenách a nábytku.

Chodba, ktorá má úroveň

Kým chodby v bytoch nedostávajú kvôli minimu plochy toľko pozornosti, v tomto dome sa stala plnohodnotnou súčasťou dispozície. Jej priamy kontakt s obývačkou a kuchyňou nútil dizajnérov pracovať s farbami, ktoré by vzájomne ladili, no zároveň vyzdvihovali charakter tohto priestoru. Neutrálne bielo-sivé kombinácie sa tak javia ako ideálne kontrastné riešenie.  

Drevo v kúpeľni? Prečo nie?

Oáza pokoja, v ktorej sa máme cítiť útulne, zdravo a čisto. Presne to je úlohou kúpeľne, ktorá v tomto prípade dokázala splniť všetky požiadavky. Oceniť musíme hlavne odvahu vniesť do jej priestorov drevené prvky prítomné v hojnom množstve. V kombinácii s bielou farbou tak vytvárajú blahodarnú relaxačnú atmosféru pre telo aj dušu, aká by mala byť v každej kúpeľni.

DOBRÝ INTERIÉR neostal nič dlžný svojej povesti ani tentoraz. Ich návrh rodinného domu zo Záhoria len potvrdil, že nadčasový dizajn vsádzajúci na prirodzenosť dokáže zmeniť každý príbytok na útulné hniezdočko, ktoré plní aj najtajnejšie sny o bývaní. Ako inšpirácia možno poslúži aj vám, pretože jeho kreatívne podanie ponúka nový pohľad na interiérový dizajn.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ