Kupujete nový nábytok? Na týchto 5 vecí si dajte pozor

0
2799

nabytok

Konečne vám bola schválená hypotéka a vy bývate vo vlastnom? Postupne začnete rozmýšľať nad kúpou nábytku, aby ste sa vo svojom vlastnom bývaní cítili pohodlne a boli spokojní s tým, ako váš byt alebo dom vyzerá. Na Slovensku máme viacero obchodných domov, kde si môžeme kúpiť nábytok a vo väčšine volíme lacnejšie alternatívy. Na čo si však dať pozor pri kúpe nábytku, aby sme kúpu neoľutovali? Staré príslovie hovorí, že nie sme tak bohatí, aby sme si mohli dovoliť kupovať lacné veci.

5 vecí, ktoré musíte pri kúpe nábytku zohľadniť

  1. Typ materiálu
  2. Spôsob spracovania
  3. Reklamačný poriadok
  4. Cena dovozu
  5. Možnosť zakúpenia náhradných dielov

Možno to znie samozrejme, no mnoho ľudí jednoducho neprihliada na to, z akého materiálu je ich nábytok vyrobený. Drevený nábytok môže byť rovnako drahý ako lacný a spravidla drevotrieska býva najlacnejšia. Avšak drevotrieskový nábytok je veľmi nekvalitný a jeho trvanlivosť nie je dlhá, čo môže spôsobiť jeho skoré poškodenie. Ak si zariaďujeme obývačku, je múdrejšie zvoliť drahší nábytok z kvalitného dreva, ktorý nám vydrží až do smrti. Drevo je kvalitné, no drevotrieska nie. Ak však zaraďujeme detskú izbu a vieme, že naše dieťa onedlho vyrastie a bude potrebovať iný druh nábytku, je rozumnejšie kúpiť lacnejší variant. Preto vždy musíme zohľadniť, na aký účel bude nový nábytok slúžiť.

Kľúčový je aj spôsob spracovania a lacnejší nábytok býva často iba zlepený lepidlom, kým ten kvalitnejší je poskladaný a upevnený skrutkami. Môže sa stať, že si doma zle zameriame stenu alebo nebude nový nábytok ladiť k iným doplnkom v domácnosti – z toho dôvodu je preto dobré oboznámiť sa s reklamačným poriadkom a možnosťami vrátenia nábytku. Lacnejšie obchody s nábytkom majú spravidla horšie reklamačné podmienky a nebudú veľmi ochotné zaplatené peniaze vrátiť.

nabytok

Ako je to s cenou dovozu? Kým niektoré spoločnosť s nábytkom ponúkajú dovoz zdarma, iné si účtujú nemalé peniaze buď na základe veľkosti, váhy, alebo počtu kusov. Zistite si podmienky dovozu, aby ste za samotnú dopravu nezaplatili viac ako za samotný nový nábytok. Čo však v prípade, že sa vám časť novej skrine pokazí alebo budete chcieť vymeniť poťah? Vtedy je dobré vedieť, či obchod, v ktorom ste kúpili nový nábytok, dodáva aj náhradné diely, alebo či budete musieť nábytok celý vymeniť.

Kúpa nového nábytku je moment, ktorý je veľmi významný v rámci zariaďovania vlastného bývania. Zohľadnite všetky spomenuté pripomienky a uistite sa, že si kúpite kvalitný nábytok, na ktorý v prípade núdze zoženiete aj náhradné diely, ako môže byť poťah alebo noha stoličky. Ak si kúpite lacný nábytok, rátajte s tým, že vám nevydrží toľko, čo nábytok z kvalitného dreva a v konečnom dôsledku možno miniete viac na kúpu lacného nábytku ako na jednorazovú kúpu kvalitného zariadenia.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ