Bývate v dome? Dbajte na každoročnú údržbu!

0
6477

Bývanie v dome je snom nejedného z nás. Prináša so sebou však aj úskalia. Počiatočné nadšenie postupne vyprchá a človek upadne do rutiny – a to sa týka aj upratovania a údržby. Zatiaľ čo niektoré veci si priamo pýtajú našu pozornosť (kto má rád prerastený trávnik plný hmyzu?), iné sú oveľa nenápadnejšie. Raz za rok sa však treba venovať aj im. Čo vás teda čaká a neminie?

odkvap

Čistenie odkvapov

Sfučané lopty. Hnijúce lístie. Mŕtve hlodavce. (Fuj). To všetko sa hromadí v odkvapoch. Ak chcete, aby plnili svoju funkciu a z vašej novučičkej strechy odvádzali dážď a topiaci sa sneh, nezabudnite ich raz ročne vyčistiť.

 

Tepovanie kobercov

Aj ak vo vnútri nechodíte obutí, vaše koberce sa zanesú. O to viac, ak bývate v prašnej oblasti a máte deti alebo domáce zvieratká. Požičajte si parný čistič alebo si niekoho najmite a uvidíte, že vaše koberce ožijú a vy sa budete cítiť lepšie.

 

Umývanie okien

Zvnútra ich zrejme umývate pravidelne, no čo zvonka? Raz za rok by sa zišla údržba aj tam. Väčšina moderných okien sa otvára dnu, takže by to nemal byť žiadny problém. Ak bývate na vyššom poschodí a okná sa vám otvárajú len smerom von, zavolajte si niekoho na pomoc.
umyvanie

Pretriedenie obsahu šuplíkov

Odporúčame úplne každému, kto nejaké má. Spravte si z toho zvyk. Raz za rok vyhádžte zo šuplíkov celý ich obsah, vyhoďte, čo nepotrebujete, a zvyšok zase roztrieďte a úhľadne vložte späť.

 

Úprava stromov a kríkov

Svoju zeleň tak ozdravíte a ešte aj potešíte suseda, ktorému do záhrady prerastali konáre.

Zdroj: purewow.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ