Bývanie v rodinnom dome a zároveň aj dobrá investícia. Čo ponúka okolie Bratislavy?

1
6779

Nielen Bratislava vyčerpáva možnosti na realizáciu nových rezidenčných projektov. Voľných pozemkov ubúda aj v okolitých lokalitách, takže kupujúci musia hľadať tam, kde ešte ostalo miesto. Riešením môžu byť malé dedinky pri Dunaji, ktoré ponúkajú štandard za dobré ceny. 

Dnes sa vydáme z Bratislavy na krátky výlet do malých obcí v blízkosti Dunaja. Práve tie sa stávajú častým cieľom kupujúcich, ktorí radi vymenia ruch veľkomesta za pokoj v okolitých lokalitách. Kalinkovo, Rovinka, Hamuliakovo a Dunajská Lužná dokázali splniť nejeden sen o dobrom bývaní a možno ste na ďalší na zozname, takže pozorne čítajte.

Rovinka_clanok_MP

Kalinkovo – rodinné domy v tichom prostredí 

Obce ležiace na brehu Dunaja ponúkajú niečo výnimočné a v prípade Kalinkova ide hlavne o rodinné domy v tichom prostredí. Realitní makléri hlásia dostatok voľných pozemkov, takže priestor na výstavbu sa nájde stále. Spoľahnúť sa môžete aj na pokrytie inžinierskymi sieťami a dobrú infraštruktúru, čo jednoznačne zvyšuje kvalitu bývania.

Hamuliakovo – široká ponuka bytov

V Hamuliakove napriek priestoru na výstavbu rodinných domov sú v trende moderné byty, stoja porovnateľne menej ako v Bratislave, no nie na úkor vysokej kvalitatívnej úrovne. Predávajúci sľubujú komfortné bývanie s vhodnou dispozíciou spĺňajúcou najvyššie nároky na technický stav. 

Moderne_byty_clanok_MP

Dunajská Lužná – na skok do Bratislavy

Najvýhodnejšiu polohu zo všetkých troch dediniek má Dunajská Lužná položená na hlavnom ťahu do mesta. V jej uliciach rastú nové bytovky, rozširujú sa štvrte plné rodinných domov a napreduje aj úroveň služieb. Spolu s primeranými cenami bývania je to ideálnou návnadou na ceste za kvalitným bývaním mimo mesta.

Bývanie v obciach pri Dunaji ponúka : 

Atraktívnu lokalitu – Dnes nie je ľahké nájsť v okolí Bratislavy tiché prostredie, no obce pri Dunaji patria do tejto skupiny. Poloha uprostred krásnej prírody ponúka dostatok možností na šport a relax. 

Lepšiu občiansku vybavenosť – Úroveň občianskej vybavenosti v týchto lokalitách je stále na vzostupe. Zlepšujú sa možnosti na nakupovanie, pribúda spoločenských udalostí, no ak by ste neboli spokojní, len kúsok je Šamorín, v ktorom nájdete všetky potrebné služby. 

Lacnejšie bývanie – Časté zápchy a horšia dopravná situácia sa zdá ako nevýhoda, no práve vďaka tomuto problému sa nehnuteľnosti predávajú podstatne lacnejšie. Porovnať to môžeme s Mariankou a Borinkou, kde sa ceny za m2 pohybujú na úrovni okolo 1800 až 1900€, pričom v dedinkách pri Dunaji začínajú priemerne pri sume 1300€. 

Výnosnú investíciu – Nie najlepšia dopravná situácia už nepotrvá dlho, nakoľko čakáme na výstavbu nového obchvatu, čo výrazne zrýchli dopravu. To sa odrazí aj na raste cien, takže kúpa nehnuteľnosti v týchto lokalitách môže byť investíciou, na ktorej o pár rokov dokážete slušne zarobiť. 

Bývanie v okolí Bratislavy ponúka všetko, čo k šťastnému životu potrebujete. Nové obytné projekty sú zárukou pokojného života plného komfortu, čo robí z kúpy nehnuteľnosti správne rozhodnutie. A práve bývanie v niektorej z týchto atraktívnych lokalít splní váš sen a stane sa životnou investíciou.

1 komentár

  1. srandujes ? z ktoreho roku je tento clanok ? vsetci uprchlici z mesta svoje rozhodnutie uz trpko olutovali a ti ktorym sa medzicasom narodili deti su uz definitivne na spaetnej trajektorii smerom do mesta. Tuto generaciu netrapi vyber spravnej satelitnej obce na stavbu svojej haciendy ale skutocnost ze na ich inzerat na domcek kusok za Ba ani nikto neklikol. Domy v satelitoch su nepredajne, mozno so stratou ano. Mesto myslim zaziva tsunami navratu velkej casti odidencov a Ty tu promujes Hamuliakovo apod ? Way outta line bro.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ