Bývanie v rodinnom dome a zároveň aj dobrá investícia. Čo ponúka okolie Bratislavy?

1
7268

Nielen Bratislava vyčerpáva možnosti na realizáciu nových rezidenčných projektov. Voľných pozemkov ubúda aj v okolitých lokalitách, takže kupujúci musia hľadať tam, kde ešte ostalo miesto. Riešením môžu byť malé dedinky pri Dunaji, ktoré ponúkajú štandard za dobré ceny. 

Dnes sa vydáme z Bratislavy na krátky výlet do malých obcí v blízkosti Dunaja. Práve tie sa stávajú častým cieľom kupujúcich, ktorí radi vymenia ruch veľkomesta za pokoj v okolitých lokalitách. Kalinkovo, Rovinka, Hamuliakovo a Dunajská Lužná dokázali splniť nejeden sen o dobrom bývaní a možno ste na ďalší na zozname, takže pozorne čítajte.

Rovinka_clanok_MP

Kalinkovo – rodinné domy v tichom prostredí 

Obce ležiace na brehu Dunaja ponúkajú niečo výnimočné a v prípade Kalinkova ide hlavne o rodinné domy v tichom prostredí. Realitní makléri hlásia dostatok voľných pozemkov, takže priestor na výstavbu sa nájde stále. Spoľahnúť sa môžete aj na pokrytie inžinierskymi sieťami a dobrú infraštruktúru, čo jednoznačne zvyšuje kvalitu bývania.

Hamuliakovo – široká ponuka bytov

V Hamuliakove napriek priestoru na výstavbu rodinných domov sú v trende moderné byty, stoja porovnateľne menej ako v Bratislave, no nie na úkor vysokej kvalitatívnej úrovne. Predávajúci sľubujú komfortné bývanie s vhodnou dispozíciou spĺňajúcou najvyššie nároky na technický stav. 

Moderne_byty_clanok_MP

Dunajská Lužná – na skok do Bratislavy

Najvýhodnejšiu polohu zo všetkých troch dediniek má Dunajská Lužná položená na hlavnom ťahu do mesta. V jej uliciach rastú nové bytovky, rozširujú sa štvrte plné rodinných domov a napreduje aj úroveň služieb. Spolu s primeranými cenami bývania je to ideálnou návnadou na ceste za kvalitným bývaním mimo mesta.

Bývanie v obciach pri Dunaji ponúka : 

Atraktívnu lokalitu – Dnes nie je ľahké nájsť v okolí Bratislavy tiché prostredie, no obce pri Dunaji patria do tejto skupiny. Poloha uprostred krásnej prírody ponúka dostatok možností na šport a relax. 

Lepšiu občiansku vybavenosť – Úroveň občianskej vybavenosti v týchto lokalitách je stále na vzostupe. Zlepšujú sa možnosti na nakupovanie, pribúda spoločenských udalostí, no ak by ste neboli spokojní, len kúsok je Šamorín, v ktorom nájdete všetky potrebné služby. 

Lacnejšie bývanie – Časté zápchy a horšia dopravná situácia sa zdá ako nevýhoda, no práve vďaka tomuto problému sa nehnuteľnosti predávajú podstatne lacnejšie. Porovnať to môžeme s Mariankou a Borinkou, kde sa ceny za m2 pohybujú na úrovni okolo 1800 až 1900€, pričom v dedinkách pri Dunaji začínajú priemerne pri sume 1300€. 

Výnosnú investíciu – Nie najlepšia dopravná situácia už nepotrvá dlho, nakoľko čakáme na výstavbu nového obchvatu, čo výrazne zrýchli dopravu. To sa odrazí aj na raste cien, takže kúpa nehnuteľnosti v týchto lokalitách môže byť investíciou, na ktorej o pár rokov dokážete slušne zarobiť. 

Bývanie v okolí Bratislavy ponúka všetko, čo k šťastnému životu potrebujete. Nové obytné projekty sú zárukou pokojného života plného komfortu, čo robí z kúpy nehnuteľnosti správne rozhodnutie. A práve bývanie v niektorej z týchto atraktívnych lokalít splní váš sen a stane sa životnou investíciou.

Comments are closed.