Aplikácie na návrh interiéru, domov aj nábytku: Floorplanner

0
7329

Ďalšou z výborných a dostupných aplikácií na plánovanie domácnosti, stavby, umiestnenia nábytku a mnoho iného je Floorplanner. Aplikácia na rozdiel od mnohých iných u nás spomínaných umožňuje vytvárať celé miestnosti, navrhovať ich zasadenie, zariadenie a farby tak, len pre jeden projekt bezplatne. Ďalšie projekty si nechába spoplatniť. Nepatrí teda medzi bezplatné aplikácie.

Floor planner aplikácia na návrh interiéru

Ovládanie je jednoduché a pochopiteľné aj pre menej zručných užívateľov. Ihneď po vytvorení konta sa dostávate na voľnú čistú plochu, kde je ihneď na výber niekoľko zariadenia obývačiek. Pre začiatok potrebujete nakresliť múry a vnútorné steny vášho bytu, či domu. Použite na to jednu z ikon na pravo hore, ktoré vyčnievajú do pracovnej plochy. Po kliknutí prvej z nich máte aktivovanú možnosť vytvárania stien. Potom vám stačí na čistej ploche kresliť umiestnenie múrov v potrebnej mierke. Po ich vyhotovení nastáva klasický postup a teda riešenie farieb, okien, dverí. To sa robí opäť cez zakliknuté ikonky v pravo hore. Na ľavo už raz spomenuté zariadenie obývačiek sa dá vymeniť aj za iné. Všetko je prístupné cez ľavú roletovú ponuku, kde je na výber buď vybavenie konkrétnych miestností, alebo konkrétnych prvkov ako sú napríklad dvere, okná, srandičky ako náhrobný kameň, lavičky a rôzny záhradný nábytok, alebo tiež postavy ľudí bez tváre… nezabúda sa ani na záhradu, ako som už naznačil. Živý plot a rôzne doplnky sú teda nástrojom pre návrh aj okolia stavby, nie len nej a jej vnútra. Ľavé menu s výberom 18 ikon a pridávateľných položiek sa dá dole pomocou šípok listovať, čím získavate pomerne bohatý výber možností.

O aplikácii
Poslednú aktualizáciu získala aplikácia v apríli 2012, čo je dátum platný pre čas prípravy tohto článku. K dispozícií je len anglický jazyk. Ide o aplikáciu dostupnú na stránkach www.floorplanner.com, kde sa opäť odporúča a vlastne je to jediná možnosť, vytvoriť si vlastný účet a realizovať svoje návrhy až pod ním. Aplikácia zaujala niekoľko zahraničných významných médií a nepatrí teda medzi amatérske programátorsko-dizajnérske počiny.