Ako si postaviť krb v byte bez potreby komína – vyskúšajte biokrb

1
5890

Pri chladnom a sychravom počasí túži takmer každý sedieť pri plápolajúcom ohni v pohodlí domova. O tento zážitok nemusíte prísť ani vtedy, keď bývate v byte. Riešením sú biokrby, ktoré pri horení nepotrebujú komín.

Biokrby sú bezkomínové krby spaľujúce špeciálne kvapalné palivo – bioalkohol.  V biokrboch horí živý žltooranžový plápolajúci oheň s tepelným výkonom až do niekoľko KW. Na montáž biokrbu nepotrebujete projekt ani povolenie. Stačí keď si biokrb namontujete na stenu, zapálite a môžete si užívať príjemné chvíle pri plápolajúcom ohni. Pre svoju univerzálnosť a výnimočný dizajn sa s obľubou používajú aj v takých objektoch, ako sú napr. hotely, reštaurácie, kaviarne, či kancelárie.

Je to len dekorácia alebo biokrb skutočne hreje

Biokrby boli vyvinuté najmä ako dekorácie, ale dokážu skutočne produkovať teplo. Biokrby majú tepelný výkon v rozmedzí cca. od 1 do 5 KW, čo postačuje na preteplenie jednej miestnosti. Ich výkon udáva najmä veľkosť horáku. Čím väčší horák, tým viac tepla vyprodukuje. Treba však podotknúť, že biokrby slúžia na prikurovanie a nie ako jediný zdroj tepla.

Palivo, vďaka ktorému biokrb horí je bioalkohol. Bioalkohol sa nalieva pomocou lievika alebo nálevky priamo do horáka, maximálne však do 2/3 objemu horáka. Následne stačí priložiť zapálený zapaľovač ku horáku a palivo sa v horáku vznieti. Zo začiatku je plameň menší a má modrastú farbu. Po cca. 5 minútach sa palivo zohreje a plameň má peknú žltú farbu, ako pri horení dreva.

Veľkou výhodou biokrbov je, že pri horení nevznikajú žiadne sadze, popol a ani dym. Preto nie je potrebný komín. Biokrby pri spaľovaní produkujú len vodnú paru a oxid uhličitý, čiže to isté, čo vydychujeme. Počas horenia zápach z kvalitného certifikovaného paliva skoro vôbec necítiť, ale posledné kvapky paliva môžu zapáchať, nakoľko práve denaturáty dohárajú ako posledné a sú príčinou zápachu. V dnešnej dobe však existujú aj aromatizované palivá, ktoré by prípadný zápach mali prekryť.

Biokrby majú mnoho prevedení

V e-shope Lacné-biokrby nájdete pestrú ponuku závesných, voľnestojacich či zabudovateľných biokrbov. Biokrb si dokážete vybrať podľa dizajnu, možnosti umiestnenia, alebo vyžadovaného tepelného výkonu. Zaujímavé sú najmä patinované biokrby, ktoré nájdete v rôznych farebných prevedeniach.

Ku biokrbu si môžete dokúpiť rôzne príslušentvo, ako napr. dekoračné polienka či kamene, reflexné ohniská alebo ozdobné plôtiky.

Viac informácií sa dočítate na e-shope  www.lacne-biokrby.sk.

Comments are closed.